PC Oyun Fiyatlarına Neler Oluyor Dostlar ?

Yahu ben de zaten bu durumu belirttim daha ne kadar zıtlaşmak istiyorsunuz, anlamadım ? Diyorum ki, oyun fiyatları PC için bile çok yüksek, insanlar oyun alamıyor. Siz diyorsunuz ki, insanlar et alamıyor, oyun niye alsın.

3 çocuklu asgari ücretli bir ailenin çocuğunu düşünelim. Bu başlık amacına ulaşsın ve oyun fiyatlar 50 TL olsun. Yine alamıyor ki adam oyun? Kira, fatura derken 50 TL bile kalmıyor. Eğer biz bir şey istiyorsak bu çalışma şartlarının hafifletilmesi, maaşların daha yüksek olması olmalı. Diyorum ki insanlar düzgün beslenemiyor. Nasıl sen bu insanın orijinal oyun almasını beklersin?

Asgari ücretli bir ailenin çocuğu bilgisayarda oyun oynama zevkini yaşayamayacak mı 21. yüzyılın 2014'ünde ?
Bu daha ne kadar devam edecek...
~
Sizin değişmesini istediğiniz şeyle benim değişmesini istediğim şey arasında hiçbir fark olmadığını fark ettiğiniz gün; işteeee biz o gün, tükeneceeeğiz...

Almıyorum oyun falan. Üç beş tane ucuz olanları alırım her ay, yeter. F2P oyunlar kadar çok oynayabilsek bari.
Tabii oyunlar çıkmasının ardından 2-3 sene sonra ücretsiz olarak bile dağıtılıyor. Geçenlerde zamanında 120 lira basıp aldığım battlefield 3'ü ücretsiz görünce kahrolmuştum mesela. Bugün de 12 liraya max payne 3 aldım. :D
Bunların olması için de bayağı bir beklemek şart malesef.

Hemen oynamanıza gerek yok. Sabredin. İndirim bekleyin. The Witcher 2 gibi bir oyun. 3 Dolar idi geçen hafta. 15 Dolar olsun yine verilir. Ben böyle bir oyun görmedim. Diğer oynadığım oyunlar şuan boş gibi geliyor.

Korsan kullanan emek hırsızıdır deyip çekip atılamaz bu konu. Parası olmayan olur parası olan olur. Bu çok önemli bir fark. Oyun hakkında bilgisi yoktur. Denemek ister oyun berbat çıkar bu sayede bilmeden 100 lira vermekten kurtulur. Ha beğenir indirime girerse alır o ayrı konu. Ama 10 tane oyun düşünelim sadece 10 tane oyun çok değil. Hepsi 100 liradan 1000 lira ediyor. Yazık günah ya. Sadece gelip geçici 10 tane oyuna 1000 lira verilir mi? Kahrolsun kapitalizm!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı