PC oyundan 15 dakika sonra ses çıkartmaya başlıyor

Fahrenheitt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu sorun yaklaşık olarak 1 yıldır bende var. Bu sorunu galiba tek ben yaşıyorum çünkü o kadar araştırmama rağmen böyle bir şey yaşayan birini hiç görmedim. Genellikle oyuna girdikten yaklaşık 15 dk sonra aniden kasadan ses gelmeye başlıyor. Bu ses fandan geliyor gibi ama emin değilim. Ses gelmeden önce sanki fan dönerken ufak bir yere çarpıyor gibi ses çıkarıyor. Ondan sonra aniden yüksek bir ses çıkarmaya başlıyor. Kasayı ilk aldığımda bu sorun yoktu bu arada, alalı yaklaşık 2 yıl oldu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhabalar, bu sorun yaklaşık olarak 1 yıldır bende var. Bu sorunu galiba tek ben yaşıyorum çünkü o kadar araştırmama rağmen böyle bir şey yaşayan birini hiç görmedim. Genellikle oyuna girdikten yaklaşık 15 dk sonra aniden kasadan ses gelmeye başlıyor. Bu ses fandan geliyor gibi ama emin değilim. Ses gelmeden önce sanki fan dönerken ufak bir yere çarpıyor gibi ses çıkarıyor. Ondan sonra aniden yüksek bir ses çıkarmaya başlıyor. Kasayı ilk aldığımda bu sorun yoktu bu arada, alalı yaklaşık 2 yıl oldu. Yardımlarınızı bekliyorum.
PC'nizi en son ne zaman temizlediniz?

Fanların içine birşey sıkışmış veya tozlanmış muhtemelen. Temizlik gerekir. Kasadan çok anlamıyorsanız birine temizlettirebilirsiniz. Uğraşmak istiyorsanız YouTube videoları bulunmakta.
Kasayı ilk aldığımda bu sorun yoktu bu arada, alalı yaklaşık 2 yıl oldu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bende de oluyor oyuna girince yük altındayken fanlar son gücüyle çalışıp soğutuyor. Muhtemelen Intel stok fanı vardır kule fan alarak sesini azaltabilirsin.
İlk aldığında böyle değilmiş. Yeni fan almak, gereksiz maliyetli olabilir.

Fan ya kabloya çarpıyor olabilir ya da tozdan dolayı zor dönüyor olabilir.

Geri
Yukarı