PC Oyunlara Geç Giriyor ve Geç Açılıyor

deathclock1

Hectopat
Merhabalar. Ben masaüstü bilgisayarımda zamanla parça yükseltmesi yaptım. Bütün parçaları zamanla yükselttim yalnızca anakart ve işlemcim eski. Darboğaz var mı yok mu pek anlamıyorum. AIDA64 ile sistem raporu oluşturdum yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden.
Sorun olarak da oyunlara çok geç giriyor ve bilgisayar çok geç açılıyor ve geç kapanıyor. 3 kere format attım yine de aynı. Yalnız formatı atar atmaz yavaşlamıyor formattan sonra oyunlarımı falan kuruyorum, driver'ları kuruyorum sonradan PC aşırı yorgun oluyor ve çok geç işlem yapıyor. İşlemcinin macununu falan güzelce silip deiştirdim.

Rapor oluşturdum AIDA64 ile ama nasıl ekliceğimi bulamadım. Upload olarak attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD almanızı öneririm bir an önce Harddiskin yarattığı etki ile SSD'nin arasında dağlar kadar fark olabiliyor.Ben de senin gibi aynı sorunu yaşıyordum fakat SSD alınca sorun düzelti 5sn'de pc açılıyor sen düşün.Bir de ekran kartın falan işlemcin bir miktar günümüz sistemlerine göre yakın teknolojide olmalıdır.İyi günler efendim.

Merhabalar. Ben masaüstü bilgisayarımda zamanla parça yükseltmesi yaptım. Bütün parçaları zamanla yükselttim yalnızca anakart ve işlemcim eski. Darboğaz var mı yok mu pek anlamıyorum. AIDA64 ile sistem raporu oluşturdum yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden.
Sorun olarak da oyunlara çok geç giriyor ve bilgisayar çok geç açılıyor ve geç kapanıyor. 3 kere format attım yine de aynı. Yalnız formatı atar atmaz yavaşlamıyor formattan sonra oyunlarımı falan kuruyorum, driver'ları kuruyorum sonradan PC aşırı yorgun oluyor ve çok geç işlem yapıyor. İşlemcinin macununu falan güzelce silip deiştirdim.

Rapor oluşturdum AIDA64 ile ama nasıl ekliceğimi bulamadım. Upload olarak attım.
16 gb ram
rx 580 amd ekran kartı
480 gb ssd hard disk ve 1 tb normal disk
işlemci i5 3450 intel
işletim sistemini 3 kere kurdum ssd ye ilk kurulumda hızlı sonra oyun ve driverler kurulunca çok yavaş açılıp oyuna yavaş giriyor.

16 gb ram
rx 580 amd ekran kartı
480 gb ssd hard disk ve 1 tb normal disk
işlemci i5 3450 intel
işletim sistemini 3 kere kurdum ssd ye ilk kurulumda hızlı sonra oyun ve driverler kurulunca çok yavaş açılıp oyuna yavaş giriyor.
HD sentinel programı var onu kurup harddiskin ile ssd'nin sağlık durumuna bir göz at performansı düşmüştür belki de

tamam hemen den'y'm
HD sentinel programı var onu kurup harddiskin ile ssd'nin sağlık durumuna bir göz at performansı düşmüştür belki de
çok iyi anlamıyorum ama sağlığı iyi gözüküyor
darboğaz oluyormudur acaba bu sistemde?
yardım edebilecek kimse yokmu

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    134,2 KB · Görüntüleme: 428
Son düzenleme:
Windows SSD'ye kurulu değil mi? Oyunlar SSD üstünde mi? PC geç açılıyor derken ne kadar geç?
ewet uefi diye kurdum flaş disk le
oyunlar ssd de kurlu Windows da ssd kurulu ve 3 kere format attım neredeyse 1 2 dkk sürüyor pc açılışı
ve pc açıldıktan sonra ilk girdiğim oyunlar 3 5 dk sürüyore girişi
1 kere girince oyuna biraz giriş normale dönüyor

oyunlar ssd de kurlu Windows da ssd kurulu ve 3 kere format attım neredeyse 1 2 dkk sürüyor pc açılışı
daha önce pc kendiliğinden açılıp kapanıyordu 1 hafta öyle sürdü sonra işlemciyi söküp temizledim macunu peçeteyle iyice silip yeni macun sürdüm kapanma sorunu yok

daha önce pc kendiliğinden açılıp kapanıyordu 1 hafta öyle sürdü sonra işlemciyi söküp temizledim macunu peçeteyle iyice silip yeni macun sürdüm kapanma sorunu yok
ram slot 1 2 çalışmıyor
3 4 de taktım ve ramleri aliexspresten aldım ram le alakalı bi durum olabilirmi
eski ramler 1600 dü ben 1866 taktım diğerlerlerini iptal ettim.
bu ramlerden sonra yuva 1 2 çalışmadı uyuşmazlık durumu varmıdır acaba ? sisteme baktığım zaman 16 gb olarak görüyor.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı