PC sistem durumu PC yılı neye göre hesaplanıyor?

Lyc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Daha 3 ay önce aldığım PC'ye PC sistem durumu denetimi indirdim ve PC 2 yılı doldurdu diyor. Nasıl oluyor bu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_53.png
    Screenshot_53.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu uygulama donanım bileşenlerine göre fikir beyan ediyodur bence. yani 2yıldan daha uzun süre önce piyasaya sürülmüş işlemci aldıysanız 2yılı doldurmuş gibi bir bilgi verebilir. 13. nesil işlemciyi yeni bir sistem olarak tanımlayabilir. parçaların 2. el olup olmadığını test edebilecek bir uygulama olamaz.

Bu uygulama donanım bileşenlerine göre fikir beyan ediyordur bence. Yani 2yıldan daha uzun süre önce piyasaya sürülmüş işlemci aldıysanız 2yılı doldurmuş gibi bir bilgi verebilir. 13. nesil işlemciyi yeni bir sistem olarak tanımlayabilir. Parçaların 2. el olup olmadığını test edebilecek bir uygulama olamaz.

İşlemcim 2019 da üretildi 3 yıllık yazardı.

İşlemcim 2019 da üretildi 3 yıllık yazardı.
Bu uygulama sanırım win11 in sistem uyumluluğu ile ilgili olarak çıktı, benim pc 15 gülük bana 1 yıldan az diyor mesela. 1 aydan az demiyor. win11 Tpm-secure boot özelliği istiyor yani ona takıntılı bu anlamda anakartı baz alıyor olabilir. hatta 2 yıldan daha eski donanım için ayrıca bir bilgilendirme yapmayabilir yani "2 yılı doldurmuş" ifadesi 4 yıllık bir sistem içinde geçerli olabilir. başka bişey arkadaşın da belirttiği gibi uygulama tamamen saçma olabilir.

Bu uygulama sanırım Windows 11'in sistem uyumluluğu ile ilgili olarak çıktı, benim PC 15 gülük bana 1 yıldan az diyor mesela. 1 aydan az demiyor. Windows 11 TPM-Secure Boot özelliği istiyor yani ona takıntılı bu anlamda anakartı baz alıyor olabilir. Hatta 2 yıldan daha eski donanım için ayrıca bir bilgilendirme yapmayabilir yani "2 yılı doldurmuş" ifadesi 4 yıllık bir sistem içinde geçerli olabilir. Başka bir şey arkadaşın da belirttiği gibi uygulama tamamen saçma olabilir.

Eski PCem'de 4 yılı doldurdu yazıyordu.

Geri
Yukarı