PC statik elektrik boşaltma

MTBlu

Hectopat
Konu açılmış fakat şunu merak ettim, güç kaynağının fişini duvardan mı çekip mi yoksa bilgisayara giden PSU kablosunu çekip mi Power tuşuna basılı tutmam gerekiyor bu işlem için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bilgisayarı kapatıp arkasındaki şalteri kapatıp bir kere Power tuşuna basıyorum. Bir zararını görmedim.

Bunu uyguladiktan sonra PC guc tusuna bastiginizda hemen aciliyor mu yoksa 3 5 saniye sonra mi aciliyor benim böyle bir sorunum var kafayi yiyeceğim senin yaptigini yapip guc tusuna basip sonrasinda PSU acip bilgisayarı acmak istedigimde normalde tusa bastigim gibi acilmasi gerekir ancak 3 5 saniye geç algılıyor.

2 türlüde yapabilirsiniz ben genellikle güç kablosunu çekiyorum PSU düğmesini 2 3 kez kapa aç yapıyorum 'ciuv' diye bir ses geliyor yani elektrik gidiyor ya da güç kablosunu çıkartıp açma düğmesinede basabilirsiniz.

Yok hocam benim dediğimi anlamadınız sanırım. Bendeki bir sorun gibi duruyor. Power Supply'nin açma kapatma tuşu var ya bu tuşu sıfıra çektiğimde ve kasanın güç tuşuna bastığımda. Tekrar sistemi başlatmak istediğimde normalde sistem güç tuşuna basar basmaz start alıyor ya bu şekilde yapınca hemen start almiyor 5 6 saniye sonra güç geliyor ve açılıyor. Ama normal sartlarda PC'yi Windows'tan kapatınca ve guc tusuyla açınca hemen algiliyor.
Video paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Yok hocam benim dediğimi anlamadınız sanırım. Bendeki bir sorun gibi duruyor. Power Supply'nin açma kapatma tuşu var ya bu tuşu sıfıra çektiğimde ve kasanın güç tuşuna bastığımda. Tekrar sistemi başlatmak istediğimde normalde sistem güç tuşuna basar basmaz start alıyor ya bu şekilde yapınca hemen start almiyor 5 6 saniye sonra güç geliyor ve açılıyor. Ama normal sartlarda PC'yi Windows'tan kapatınca ve guc tusuyla açınca hemen algiliyor.
Video paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorun bende de var çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı