PC sürekli kendi kendine kapanıp mavi ekran veriyor

muratglr

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım sürekli farklı farklı hata kodlarıyla mavi ekran verip kendi kendine kapanmaya başladı. Format attım düzelmedi RAM'de sorun vardır diye yeni RAM aldım düzelmedi. Bilgisayarcıya götürdüm adam dedi kardeşim hiçbir sıkıntısı yok ben çalıştırdım daha önceden de bütün Memtest falan testleri yaptım sorunsuzdu bu hatayı nasıl çözebilirim?

Bizle minidump dosyanı paylaş.

Bizle minidump dosyanı paylaş.

1) Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldırıp aşağıdan kendi ekran kartını seçip indireceğin en güncel sürücüyü yüklemelisin. DDU kullanım rehberi ve o driverı yükleyeceğiniz site aşağıdadır.

2) DDU ile ses sürücünü kaldırıp aşağıdaki ses sürücüsünü kurun.

3) Wi-Fi adaptörünün sürücüsünü kaldır ve farklı bir USB portuna takıp kullan. Sonra da güncel bir sürücüsünü kurmayı unutma.

4) Aşağıdaki chipset driverı indirip kur.

5) Aşağıdaki rehberi uygulayın ve sonuçları paylaşın.

6) HD Tune ile diskinize Bad Sector taraması yapın ve Health sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşın.

NOT: DDU işlemlerinizi driverları indirdikten sonra internet bağlantınızı keserek yapın. Aksi halde Windows Update kendi yüklemeye çalışacaktır.

Son düzenleme:
1) Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldırıp aşağıdan kendi ekran kartını seçip indireceğin en güncel sürücüyü yüklemelisin. DDU kullanım rehberi ve o driverı yükleyeceğiniz site aşağıdadır.

Yaptım zaten ne zamandır aynı sorunu yaşıyorum.

Ekran kartın sürücüleri güncel mi? Eğer değilse en başta DDU ile var olan sürücüleri kaldır.
Sonra ekran kartının sitesinden en güncel sürücüleri bulup indirin.

Ses sürücünü güncelle.

Ağ sürücülerini güncelle.

Bir kablosuz ağ kullanıyorsanız bir adaptör ile. Onla ilgili bir sorun oluşmuş gibi. Onun ne yapacağını şu an araştırıyorum. Bilgin olsun diye söyledim. Wİ-Fİ adaptörü kullanıyor musunuz? Kablosuz ağda olabilir.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.

Ekran kartın sürücüleri güncel mi? Eğer değilse en başta DDU ile var olan sürücüleri kaldır.

Ses sürücünü güncelle.

Bütün sürücülerim güncel zaten.

Ses sürücünü güncelle.

Bir kablosuz ağ kullanıyorsanız bir adaptör ile. Onla ilgili bir sorun oluşmuş gibi. Onun ne yapacağını şu an araştırıyorum. Bilgin olsun diye söyledim. Wi-Fi adaptörü kullanıyor musunuz? Kablosuz ağda olabilir.

"Sfc /scannow" rehberini uygulayın.

Evet Wi-Fi adaptörü kullanıyorum onun driverini silip tekrar mı kuriyim.

Son düzenleme:
Wİ-Fİ adaptörün en güncel sürücüsünü indirin. Eğer yoksa şu anlık silin ve tekrar kurmaya çalışın.

Eğer yeni mavi ekran alırsanız hemen buraya minidump atınız.

Ekran kartı sürücünüzün versiyonu nedir? Ekran kartı modeli ne?

Geri
Yukarı