Pc Toplarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Arkadaşım bir sürü yanlış bilgi var burada koca yazıyı paylaşıyorsun hangi birini düzelteceğiz? Toplu yazı paylaşmak yerine teker teker sorulara cevap verin olsun bitsin.
Dostum merhaba, yazıyı yazan kişi benim. Yazının asıl olduğu sitede yanlışım varsa beni düzeltin diye belirtmiştim. Öncelikle yazdıklarına cevap vereyim.

1. Nvidia, AMD'den iyi dedim. Çünkü baktığımız zaman eş değer iki model arasında (mesela 780Ti ve 290X gibi) Nvidia daha iyi sonuçlar veriyor. Ben Amd'yi kötülemiyorum. Aksine bende bir AMD kullanıcısıyım
2. 7990, 780'den kötü diye bir şey demedim.
3. Ram hızını ben oyunlar için söyledim. Alınan yerde bir oyun sitesi. Dual kit olayı hakkında haklı olabilirsin.
4. 4670K ve 4670 arasında fark vardır. Çünkü seninde bileceğin üzerine işlemciler silikondan yapılır ve silikonun kalitesine göre işlemciler sınıflandırılır. K serisinin tek özelliği çarpan kilidinin açık olması değil, eğer öyle olsaydı overclock potansiyeli daha iyi olmazdı. OC potansiyelinin yüksek olabilmesi içinde silikonun iyi yerleri seçilir. Aynı iki model arasında dahi fark olurken 4670K ve 4670 arasında olmaması ne kadar doğru?
5. Elbetteki düşük bütçede de Intel önerilebilir. Ancak AMD daha az paraya aynı performansı sunuyor.

Paylaşım süper olmuş alıntıda olsa bilgi paylaştıkça güzeldir. O burdan bilmişlik yapan arkadasa söylemek istiyorum burdaki adminlerden daha iyi biliyorsan neden bu sayfadasin senin amacın bir sey öğrenmek değil bilmişlik yapmak

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı