PC ve HDD hatalar veriyor

Yakuzet

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisyardan gayet net anlarım yani karmaşık çözümler sunmaktan çekinmeyin.
Durum şu:
1- PC kapat/uyku dedikten sonra ekran gidiyor kasa açık kalıyor ve HDD son hız dönmeye devam ediyor. (Genellikle 1 2 kezde 1)
2- İlk başlatıldığında disk error BIOS ekranıyla karşılaşıyorum. (Nadiren 4 5 kezde 1)
(Bir de SSD'm var Samsung 860 EVO)
Sistem özellikleri:
Yeni kasa ve SSD aldım sadece.
Kasanın içinde 650W Power Supply vardı onu kullanıyorum. Sorun yeni oluştu yani toplamayla alakalı değil. Ya yazılım ya da HDD ile ilgili yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune 5.75 indirip HDD diskinizin Health sekmesinin ekran alıntısını paylaşır mısınız?
Kristal disk mark var onda olmaz değil mü
HD Tune 5.75 indirip HDD diskinizin Health sekmesinin ekran alıntısını paylaşır mısınız?
16186825457951133294489184972062.jpg
.

Dosya Ekleri

• 20210417_210028.jpg
    20210417_210028.jpg
    180,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Diskin takılı olduğu SATA portunda bir sorun var gibi. Çünkü SATA downshift değeri var. Diski başka bir SATA portuna takın.

Bir kere başka bir disk daha takarken mal gibi PC'yi açık unutup taktım tam SATA Power takarken pıt etti cihaz. Komik olan şey de şu... Şu anda hatalı disk o takmayı denediğim disk değildi.
Yani o dediğiniz değer kısa devreden kaynaklanıyor olabilir.

Son düzenleme:
Başka bir porta taktığınız halde sorunlarınız devam ederse o zaman bakarız. Diskin PC'yi kapattıktan sonra bir süre çalışması normal. Buna yapabileceğiniz bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı