PC yerine Raspberry Pi 4 8 GB alınır mı?

Raspberry Pi windows ıot şeklinde destekliyor. Fakat Raspberry Pi Windows laptopların yerine geçirmek için çok mantıklı bir cihaz değil. Çok fazla kullanım alanı var, doğru, fakat kişisel bilgisayar olarak kullanılmak için üretilen bir bilgisayar canlı ders programlar vs. için daha mantıklıdır.

Evet Windows 10 ARM kuruluyor fakat Linux kadar akıcı bir kullanım deneyimi sunacağı sanmam.
Alsanız bile önerim kendi işletim sistemi olan Linux tabanlı Raspberian ı kullanmanız.
Ayrıyeten Zoom kurulabiliyor, USB bir mikrofon ile derslerinize girebilirsiniz.
Fakat oyun oynama tasarım vb. konularda yetersiz kalacağını düşünüyorum.
Benim elimde Raspberry Pi 3 B+ var videoyu bile takılarak izliyorum. Ama Raspberry Pi 4 de ne olur bilemem.
Overclock ile belki etkisi olur ama fan almadığım için deneyemedim ben.

Son düzenleme:
Win10 performansı nasıl acaba ? youtube lerde kurulmuşlar var fena durmuyor ama emin olamadım ? aramızda wın10 kuran var mı

Windows 10 performansı nasıl acaba? YouTube'lerde kurulmuşlar var fena durmuyor ama emin olamadım? Aramızda Windows 10 kuran var mı?

Dediğim gibi kurmadım ama büyük ihtimalle kasacak ve çoğu uygulama indirilmeyecektir. Ama illaki Raspbery Pi alacağım dersen Raspbian'ı öneririm. Hem Windows 10 ARM a göre daha çok uygulamanın desteği var hem de daha hızlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı