PC Yeşil Ekran Sorunu

Barın Can

Hectopat
Daha fazla  
Resimde de gördüğünüz gibi bilgisayar ya yeşil ekranda kalıp açılmıyor açılsa bile orasında burasında yeşil dikey çizgiler var ve gözü aşırı rahatsız ediyor. Sorun ne olabilir veya tamir edilerek düzeltilecek bir sorun mu ?

gffgfg.jpg
gjkghgfghjhgfd.jpg

Monitöre bağlanan VGA kablosu demiştim. Demek ki değilmiş. Başka bir ekran kartı varsa onunla da denemeniz lazım, bu durumda ya monitör ya ekran kartı bozuk gibi. Onboard ekran kartı varsa onunla deneyin. Yada PC'yi TV'ye falan bağlayıp deneyin.

2. resim meydana geldiğinde fareyi oynatabiliyor musun? Eğer oynatamıyorsan mavi ekran da almış olabilirsin dosyalar varsa paylaşın;
Minidump Dosyalarını Upload Etme

Ek olarak Ram girişlerini ve modüllerini temizleyip doğru yerlere sıkıca oturtun.

Monitöre bağlanan VGA kablosu demiştim. Demek ki değilmiş. Başka bir ekran kartı varsa onunla da denemeniz lazım, bu durumda ya monitör ya ekran kartı bozuk gibi. Onboard ekran kartı varsa onunla deneyin. Yada PC'yi TV'ye falan bağlayıp deneyin.

Onboard giriş yok AMD işlemci kullanıyorum. TV'ye bağladığımda da aynı sorun var.

2. resim meydana geldiğinde fareyi oynatabiliyor musun? Eğer oynatamıyorsan mavi ekran da almış olabilirsin dosyalar varsa paylaşın;
Minidump Dosyalarını Upload Etme

Ek olarak Ram girişlerini ve modüllerini temizleyip doğru yerlere sıkıca oturtun.

2. resimdeki olay başıma geldiğinde fareyi oynatabiliyordum. Mavi ekranı bütün olayların başladığı zaman almıştım sonra da PC kendine reset atmıştı. Ram girişlerini temizleyip Ramin yerini de değiştirdim.

Arkadaslar ayni sorun bende de oldu, bilgisayarciya götürdüm ekran karti çipinden dedi, yapti. Getirdim ayni sorun devam. Bi daha goturdum ekran karti RAM'ini yaptim oldu dedi. Getirdim 1 hafta kullandim simdi grnr ayni. Kafayi yicem nette de pek bu sorunu bulamadim, format atayim diyorum bu sefer pc hiç açılmıyor, ekrana hiç görüntü gelmemeye basladi bu sefer de. Çözümü bilen yok mu?

Çözümü bilen yok mu?

Var. Çok basit. Ekran kartınız ömrünü doldurmuş. Yenisini alacaksınız. Donanımsal sorunlara yazılım fırlatarak çözüm bulamazsınız. Boşa kürek çekmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı