PC'de 10.14 Mojave Windows ile ortak HDD kullanması

SheriffGen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1TB'lik HDD'im var, onu 250 ve 600 GB olarak böldüm. 250 GB'ye macOS yükledim fakat 600 GB'lik Windows'ta RAW formatında gözüküyor ama ben 250 GB olana kurmuştum MacOS'u, çözümü var mı?

1TB'lik HDD'im var, onu 250 ve 600 GB olarak böldüm. 250 GB'ye macOS yükledim fakat 600 GB'lik Windows'ta RAW formatında gözüküyor ama ben 250 GB olana kurmuştum MacOS'u, çözümü var mı?
"Disk İzlencesi" bölümünden 600 GB'lık alanı "ExFat" olarak biçimlendirmeyi denediniz mi? Ek olarak "Disk Yönetimi" bölümünde 600 GB'lık bölüm görünüyor mu?

"Disk izlencesi" bölümünden 600 GB'lık alanı "exFAT" olarak biçimlendirmeyi denediniz mi? Ek olarak disk yönetimi bölümünden 600 GB'lık bölüm görünüyor mu?

Evet öyle yaptım ilk başta zaten. Ama olmadı RAW olarak gözüküyor. 250GB'lik 1.alan gözüküyor Windows'ta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot_157.png

işte böyle gözüküyor.
Tabii atabilirsiniz. Bu bana yardımcı olacaktır.

Eğer macOS'u 250 GB'lık bölüme kurduğunuza eminseniz şu an diyeceklerimi yapınız. Yapacaklarınız:
  • 600 GB alanın üstüne gelip sağ tıklayınız ve "Birimi Sil" seçeneğine tıklayınız.
  • Yeni boş alanımız oluşturulacak bundan sonra NTFS şekilde biçimlendirip 600 GB alanı Windows üstünde kullanabilirsiniz.

Eğer macOS'u 250 GB'lık bölüme kurduğunuza eminseniz şu an diyeceklerimi yapınız. Yapacaklarınız:
  • 600 GB alanın üstüne gelip sağ tıklayınız ve "Birimi Sil" seçeneğine tıklayınız.
  • Yeni boş alanımız oluşturulacak bundan sonra NTFS şekilde biçimlendirip 600 GB alanı Windows üstünde kullanabilirsiniz.
tam emin değilim nasıl bakabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı