Çözüldü PC'de 16 GB RAM 8 GB'a düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kurabiyeed

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar genelde bu sorun oluyordu ama biraz farklı oldu. Bu sefer sabah kalktım, PC'yi açtım ders için tam hoş geldiniz derken kendine reset attı. Ben de bir tık tırstım. Sonra oyunlara girdim. FPS düşmüş ve deli gibi drop giriyor. Bir baktım meğerse 16 GB RAM gene 8 olmuş. Derste olduğum için tekrar takıp çıkaramıyorum. Sizce sebebi ondan mıdır?

Ek olarak Windows'da pencere sürüklerken donuyor.

Çözüm
Sürücü değerleri pek de gerekli değil şu an. Zaten baktığınız yer de sınırlı bilgi veriyor.

Kit olması güzel. RAM'ler hangi slotlara takılı? Dediğim şekilde BIOS güncelleyin, sonra RAM'leri çıkarıp sarı kısımlarını silgiyle temizleyin.

Deneyeceğim. Kendim taktım tepki vermedi, sonra pedere taktırdım. Oldu ama gene 8 GB dedi. Dipnot: İki RAM'in de RGB'leri yanıyor.
Sürücü değerleri pek de gerekli değil şu an. Zaten baktığınız yer de sınırlı bilgi veriyor.

Kit olması güzel. RAM'ler hangi slotlara takılı? Dediğim şekilde BIOS güncelleyin, sonra RAM'leri çıkarıp sarı kısımlarını silgiyle temizleyin.

Düzeldi kendi kendine ama BIOS Update yapcağım her şey için çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar genelde bu sorun oluyordu ama biraz farklı oldu. Bu sefer sabah kalktım, PC'yi açtım ders için tam hoş geldiniz derken kendine reset attı. Ben de bir tık tırstım. Sonra oyunlara girdim. FPS düşmüş ve deli gibi drop giriyor. Bir baktım meğerse 16 GB RAM gene 8 olmuş. Derste olduğum için tekrar takıp çıkaramıyorum. Sizce sebebi ondan mıdır?

Ek olarak Windows'da pencere sürüklerken donuyor.

RAM'leri çıkar tak.
Eğer hala aynı problem varsa girişlerde bir sorun olabilir.

Böyle sorun çözülmez. RAM'lerin modelini belirtin. Kit mi alındılar? MSConfig'de bellek üst sınırlaması ayarı yaptınız mı? Yaptıysanız tiki kaldırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı