PC'de 16 GB RAM takılı fakat 8 gösteriyor

YakupSemiz

Femtopat
Daha fazla  
Selam bilgisiyarım'da 16 GB RAM takılı ve bunların hiçbirinde hasar yoktur lakin BIOS girdiğimde 8x8 RAM'i algılıyor fakat PC'nin özelliker kısmında 7GB göruyorum.
RAM'ler;
1-}Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL18 PC RAM.
2-}Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL16 1.35v PC RAM.

RAM'lerin CL birimleri farklı olsada ben bu RAM'leri aynı zamanda aldığımda hiçbir soru yaşamıyordum ayırca CPU-Z'de PC'de 18 GB RAM'i algılıyor bunun sorunu nedir?
SS1.png
SS2.png

AIDA 64'ü açın menüden bellek ve ön bellek karşılaştırma testi yapıp ekran görüntüsünü buraya koyun.

Ayrıca anakart marka modeliniz gerekli.
_Ana Kartım_
GIGABYTE GA-A320M-S2H A320 Socket AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+(OC)Mhz Anakart
________________________________________________________________________________________________________
Ana Kartım Bu Dostum Lakin Bana Dediklerini Anlayacağım Dilden Anlatırsan Sevinirim Ve yapmam gerekenleri tek tek yazarsan çok sevinirim

Selam bilgisiyarım'da 16 GB RAM takılı ve bunların hiçbirinde hasar yoktur lakin BIOS girdiğimde 8x8 RAM'i algılıyor fakat PC'nin özelliker kısmında 7GB göruyorum.
RAM'ler;
1-}Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL18 PC RAM.
2-}Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL16 1.35v PC RAM.

RAM'lerin CL birimleri farklı olsada ben bu RAM'leri aynı zamanda aldığımda hiçbir soru yaşamıyordum ayırca CPU-Z'de PC'de 18 GB RAM'i algılıyor bunun sorunu nedir?
Eki Görüntüle 893325Eki Görüntüle 893327
Biosu güncelle ve XMP profilinden 3200 MHz olarak seç.

_ana kartım_.
Gigabyte GA-A320M-S2H A320 socket AM4 AMD ryzen™ DDR4 3200+(OC)MHz anakart.
________________________________________________________________________________________________________
Ana kartım bu dostum lakin bana dediklerini anlayacağım dilden anlatırsan sevinirim ve yapmam gerekenleri tek tek yazarsan çok sevinirim.

AIDA 64 programını indir.
Menüde araçlar altında bellek ve ön bellek testi var onu çalıştır sonuçlansın bittikten sonra ekran görüntüsünü buraya koy.

Yeni konular

Geri
Yukarı