Çözüldü PC'de elektrik var ama açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oklama

Kilopat
RAM
16 GB (2x8) Kingston DDR4 RAM
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
Anakart
Asus Prime B250M-A
İşlemci
Intel i5 7400
Merhaba, bilgisayarım durduk yere kapandı ve şu anda açılmıyor. Bilgisayar boştaydı, yük altında değildi.

Şu anda PSU'yu bakır kablo ile çalıştırmayı denedim ve PC bu şekilde açıldı fakat işlemci fanı, kasanın arka tarafındaki fanlar çalışmadı. Ekrana da görüntü gelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba, bilgisayarım durduk yere kapandı ve şu anda açılmıyor. Bilgisayar boştaydı, yük altında değildi.

Şu anda PSU'yu bakır kablo ile çalıştırmayı denedim ve PC bu şekilde açıldı fakat işlemci fanı, kasanın arka tarafındaki fanlar çalışmadı. Ekrana da görüntü gelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.
Elektrikler git-gel yaptığı için PSU'yu yakmış olabilir.

Tabi elektrikler git-gel yaptı mı ?

Elektrikler git-gel yaptığı için PSU'yu yakmış olabilir.

Tabi elektrikler git-gel yaptı mı ?
İki üç gün önce kısa süreli elektrik kesintisi olmuştu.

Psu bozulmuş olabilir. Başka bir psu ile deneme şansınız var mı?
Elimde eski bir PSU var. Onu deneyebilirim. Ayrıca anakarttaki ışıklar normalden daha farklı yanıyor. Normalde ışıklar yavaşça yanıp sönüyordu fakat şu anda yavaşça değil de direk yanıp sönüyor.

PSU'dan anakarta bağlı kabloları takıp çıkarmayı deneyebilirsin. Belki Start vermiyor anakart. O yüzden de PSU çalışmıyordur.

Denedim ama bir sonuç vermedi. PC'nin açılmamasına rağmen chipset soğutucusu şu anda sıcak. Bu neye işaret olabilir?

Edit: Arkadaşlar aynı sorundan muzdarip olanınız varsa diye yazayım. Sistemimdeki anakart da PSU da kullanılamaz hale gelmiş. Yeni parçalarla değiştirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı