PC'de keylogger şüphesi

blackrey

Decapat
Öncelikle merhabalar. Dün sabah uyandığımda arkadaşım Twitter hesabın mı çalındı diye mesaj yazdı. Girip baktım ve sayfamda kripto para reklamları paylaşıldığını gördüm. Direkt şifremi değiştirdim. Virus olduğuna bayağı bir kaanat getirmiştim. 2-3 kere bilgisayarımı Kaspersky ve Malwarebytes antivirusleriyle tarattım. 2 tane dosya buldu, sonrasında sil dedim ve hayatıma normal devam ettim ki 1 saat öncesine kadar. Mail kutum alev alev dolu. Epic Games, Google vs. hepsinden bildirim gelmiş. Hesabınıza biri girmeye çalıştı diye mailler. İki aşamalı doğrulama kodlarından tutun. Uyarılara kadar. Şansıma çoğu hesabımda telefon doğrulamam var ve direkt hesaplarımı geri aldım. Şu anlık bir problem yok. Ama gene olacağını ve deneyeceğini biliyorum. Bilgisayarımda bana göre keylogger var. Biliyorum format atmalıyım ama internetim çok yavaş. Geri her şeyi indirmem epey zaman alacak. (USB'ye gerekli programları atıp format atmayı düşündüm ama Keylogger'ın bir oyun yazılımın içinde olacağından dolayı korkuyorum gene olmasından.) Bundan kurtulabileceğim yazılımlar vs. biliyorsanız ya da yöntemler, şimdiden teşekkürler.

Bu keylogger olduğunu değil sistemin güvenliksiz olduğunun göstergesi. AV yazılımı bir tarafın tutuşunca yüklenmez kullanmak için yüklenir.
Kullanmadığın sürede sızılmış da olabilir siz de kendi elinizle vermiş olabilirsiniz.
Sistem açıklarını tarayın ve her hesapda aynı şifreyi kullanmayın.

Hemen komut istemi dosyasını yönetici olarak çalıştır deyip çıkan ekrana "net user" yazın eğer Support yazılı bir şey çıkıyor ise keyloggerınız vardır.
SUPPORT_388945a0 /delete
Komutu girerek silebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı