Çözüldü PC'de statik enerji nasıl boşaltılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LeColaTesla

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarımın ekran kartının termal macununu değiştirdim bilgisayar 3 gündür açılmıyor düğmeye bastığımda ekran kartının, soğutucunun, fanları 3 saniye dönüyor sonra duruyor tekrar döngüye giriyor acil yardım edebilecek var mı?

Çözüm
Hocam tüm parçaları kasadan çıkarın masanın üstünde deneyin. Çalışıyorsa statik elektrikdir. Çalışmıyorsa parçalarda sorun olmuş olabilir.
Prizi çekin. Ekran kartının ışığının kapanmasını bekleyin. Sonra güç tuşuna tıklayın. Sonra prizi takın. Ve çalıştırın.

Alıntıdır. @Yener K.

Son düzenleme:
Merhaba, Forum'a hoş geldiniz. Öncelikle geçmiş olsun. Monitörde herhangi bir değişiklik var mı peki? Umarım anakart arızası değildir. Öncelikle ekran kartını ve PSU sökün ve anakart ile işlemcisini çalıştırın. Ayrıca termal macunu silin etrafa falan akıttırdıysanız.

Merhaba, Forum'a hoş geldiniz. Öncelikle geçmiş olsun. Monitörde herhangi bir değişiklik var mı peki? Umarım anakart arızası değildir. Öncelikle ekran kartını ve PSU sökün ve anakart ile işlemcisini çalıştırın. Ayrıca termal macunu silin etrafa falan akıttırdıysanız.
Monitörde sıkıntı yok anakartın üstünde yeşil bir ışık yanıyor bu enerjinin gittiği anlamına geliyor diye biliyorum
Hocam tüm parçaları kasadan çıkarın masanın üstünde deneyin. Çalışıyorsa statik elektrikdir. Çalışmıyorsa parçalarda sorun olmuş olabilir.
Deneyeceğim teşekkür ederim.
.

Geri
Yukarı