PC'deki statik elektrik nasıl giderilir?

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'yi temizledim fakat fanları tutmayı unuttum fanların statik elektrik ürettiğinden şüpheleniyorum. Arkadaşa sordum fişe takmadan güç düğmesine 2-3 dakika basılı tut dedi ama sizin de fikrinizi almak istedim. Ne yapmalıyım?

Statik elektriği kendine yükle tornavida aracılığıyla ve sonra toprağa temas et boşalsın.
Boşaltmayı unutmayın çarpılırsınız.
Statik elektrik zaten senden bilgisayara geçen bir şey. Seni birkaç konuda görüyorum, tuhaf öneriler yapıyorsun. Amacın trollükse burada çok barınamazsın, haberin olsun.

Artı -1 Eksi
Yaklaşık 5 dakika civarı bekleyiniz isterseniz. Güç düğmesine basmanız statik elektriği atar zaten. Güç kablosu takılı değildir umarım. Ben şöyle yapıyorum. Önce tüm USB'ye bağlı olan cihazlarımı çıkarıyorum. Daha sonra süpürge ile temizliyorum. En son ise güç tuşuna basıp bekliyorum. Ne olur ne olmaz diye.

Statik elektrik zaten senden bilgisayara geçen bir şey. Seni birkaç konuda görüyorum, tuhaf öneriler yapıyorsun. Amacın trollükse burada çok barınamazsın, haberin olsun.
1) Yazdığım ne yanlış ne de tuhaftır. Insan vücudu statik elektrik yüklenebilir ve boşaltabilir. Tabi ezberlemediğin yerden çıktı.

2) Bana troll demeden önce troll'ün ne olduğunu öğren zira yaptığım troll'lük değil.

3) Niyetim bu forumda barınmak değil, yardımcı olmak.

4) Bir daha anlamadığınız şeylere tuhaf demeyin.

5) Her sorunun yalnızca bir çözümü olmaz.

6) Kendinizi bilgili sanıyorsunuz ama bildiğiniz her şey ezber, oysa her şey ezber değil, tecrübedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı