PC'den gelen yanık kokusu

Rebelx0

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bir sorunum var. PC'de RAM'ların yerlerini değiştirdim, sonra bilgisayarı açtım görüntü gelmedi. Yanık kokusu hafif bir duman geldi fişten çektim. Işlemci fanı dönmüyor, ekran kartı, PSU fanları çalışıyor ama işlemci fanı dönmüyor. Ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fanınızın kablosunu kontrol ettiniz mi? Anakarttaki 4 veya 3 pinli sokete takılı olması gerekiyor. Kontrol ettikten sonra geri dönüş yapın.
Evet olduğu gibi duruyor.
Pc çalışıyor ama görüntü yok ekran kartı fanları çalışıyor ışığı yanıyor psu da çalışıyor en önemlisi ekran kartına birşey olmuşmudur ? Kısa devre filan mı oluştu umarım ram yanmıştır 4gb ram vardı dün bidaha aldım 8gb yükselttim oyundayken 1 2 kere bilgisayarınız kişisel sorunla karşılaştı yazısı ile pc resetledi ramları slotlardaki yerini degistirdim açtım böyle oldu.

Son düzenleme:
Sanırım gelen yanık kokunuz PSU kaynaklı. PSU değiştirip deneyin bir de. RAM'iniz uyumlu olmayabilir sistemle ama böyle yapması çok imkansız bir şey. 1.35 V 1.50 V ile çalışıyor sonuçta bu aletler. Bence bilgisayarcıya bir götürün gözünüzün önünde bir baktırın. PSU değiştirince düzelicektir umarım. Bir de yeni aldığınız RAM'i takmadan çalıştırmayı denediniz mi?

Sanırım gelen yanık kokunuz PSU kaynaklı. PSU değiştirip deneyin bir de. RAM'iniz uyumlu olmayabilir sistemle ama böyle yapması çok imkansız bir şey. 1.35 V 1.50 V ile çalışıyor sonuçta bu aletler. Bence bilgisayarcıya bir götürün gözünüzün önünde bir baktırın. PSU değiştirince düzelicektir umarım. Bir de yeni aldığınız RAM'i takmadan çalıştırmayı denediniz mi?
Anakart yanmış arka tarafı ve ram slotunun olduğu taraf yanmış işte psu da sorun yok çalışıyor ramlar 1333mhz yeni aldığım ram sogutmali diğeri sogutmasiz neden oldu bilmiyorum :(

Geri
Yukarı