Clemenza

Decapat
Merhabalar öncelikle, belki sizde de oluyordur tiz bir ses duyuyorsunuzdur bilgisayardan geldiğini düşünüyorsunuzdur bende de aynısı vardı kasayı yatırdım baktım dinledim ses arada bir gene geliyordu sonra bunu araştırdım başka konularda mouseyi hareket ettirdiğimde kasadan ses geliyor yazılmıştı birinde sonra mouseyi kulağıma tuttum tiz ses mouseden geldiğin fark ettim, yani bazı yerlerde anakarttan, PSU'dan, fanlardan, GPU'dan yazılmıştı sizde böyle bir sorun yaşadıysanız mouseyi kulağınıza tutun ve lazeri hareket ettirin yani mouseyi oynatın yüksel ihtimal ses mousenizden geliyordur.

Kısaca-
Kasanızdan ince bir tiz ses geldiğini düşünüyorsanız mousenizi kulağınıza tutun ve mouseyi hareket ettirir lazeri aktif edin ses büyük ihtimalle mousenizden geliyordur.

Eğer yardım edebildiysem ne mutlu bana.

Her türlü elektronik cihazdan CW sesi "mutlaka" gelir. Tabii çoğundan o kadar az gelir ki kulağını dayasan bile zor duyulur. Bence genelde hoparlörden "diiii" sesi gelir ve genelde CW sesi zannedilir. Çok az ve derinden geldiği için ilk anlarda hoparlörden geldiği fark edilmez ve bilgisayar kontrol edilir. Fareden CW sesinin geliyor olması her zaman uzaktan duyulacak olması anlamına gelmiyor. Çıkan sesin frekansı ve dinleyicinin kulağı, ne kadar duyulup ne kadar duyulmayacağını belirler. Bir insan "diiii" sesinden rahatsız olup konu açıyor ise; duyduğu ses demek ki epey yüksektir ve fareden o kadar yüksek çıkacağını sanmıyorum. Belki milyonda bir oluyordur orası ayrı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eleştiri: Fare demek ne kadar zor olabilir? Mouseyi değil mouse'u ya da fareyi.

Merhabalar öncelikle, belki sizde de oluyordur tiz bir ses duyuyorsunuzdur bilgisayardan geldiğini düşünüyorsunuzdur bende de aynısı vardı kasayı yatırdım baktım dinledim ses arada bir gene geliyordu sonra bunu araştırdım başka konularda fareyi hareket ettirdiğimde kasadan ses geliyor yazılmıştı birinde sonra fareyi kulağıma tuttum tiz ses mouseden geldiğin fark ettim, yani bazı yerlerde anakarttan, PSU'dan, fanlardan, GPU'dan yazılmıştı sizde böyle bir sorun yaşadıysanız fareyi kulağınıza tutun ve lazeri hareket ettirin yani fareyi oynatın yüksel ihtimal ses mousenizden geliyordur.

Kısaca-
Kasanızdan ince bir tiz ses geldiğini düşünüyorsanız mousenizi kulağınıza tutun ve fareyi hareket ettirir lazeri aktif edin ses büyük ihtimalle mousenizden geliyordur.

Eğer yardım edebildiysem ne mutlu bana.

Bende de oluyor nedenini anlamadım ama dizüstü kullanıyorum farede yok.

Geri
Yukarı