PCH'a Termal Pad Yerine Termal Macun İle Değiştirdikten Sonra Isınma Sorunu

melgoth

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
KTÜ Well come to FF
Evet arkadaşlar, geçen hafta laptopumun termal macun temizliği yaptım, işlemci ve ekran kartının termal macunlarını temizledim, PCH'in üzerinde önceden termal pad vardı ve deforme olmuştu bende onu termal macun ile değiştirdim, Aida 64 programına ısıyı kontrol etmek için girdim ve PCH'ın ısısının 5-6 derece artığını gördüm herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleme:
Kaç derece tam olarak? Yani 50-60 derecelerde 5-6 dereceden bir şey olmaz ancak daha yüksek derecelerde bir de üstüne 5-6 derece eklenince sıkıntı çıkarabilir.

Termal pad kalın olduğundan dolayı çıkarttığında temassızlık olabilir. Eğer vidalı ise vidayı sıkınca boruyu bükülmüştür bir daha boruyu bükmemeye çalış, çünkü bakır borunun içinde bildiğim kadarıyla bir hava veya gaz gibi bir şey var onun akışı kesiliyor ve soğutma döngüsü işini tamamlayamıyor, ve yeni bir tesisat alma ihtiyacı oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı