PCI-e 3.0 ile XFX RX 6500 vs. GTX 1650

cruelworld

Attopat
Arkadaşlar, PCI-e 3.0'da hangisi daha iyi performans gösterir ve hangisinin kullanımı daha rahat? 4.0'a maalesef yükseltemiyorum. İkisini de bu haliyle iyi bir sistem içinde 9.000 gibi bir fiyata kapattım.

Fiyatlarına bakmayın, ben ikisinden birini alınca aynı fiyata denk getiriyorum. NVIDIA'nın arayüzü vs. biraz daha kullanışlı ama oyun performansı ve sıcaklık değerleri de bana önemli. Görüşlerinizi bekliyorum.
Ek olarak Intel i3-10100F ile kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1650'nin fiyatı epey kötü, o ne? Üstüne üstlük GDDR5. PCI-e 3.0 6500 XT bile 1650'den daha iyidir.
Screenshot_3.png

Fiyat olarak linkteki fiyatlardan almayacağım fakat 6500 XT'nin XFX modelinin soğutması iyi mi ve PCIE 4.0 desteği olmayan işlemci ve anakartla kullanırsam çok kaybım olur mu? 79 FPS yerine 62 FPS alınması biraz üzdü. Soğutması eğer iyiyse akıllıca olması için XFX'e yöneleceğim. @Emma Stone @kino şimdiden teşekkürler

İ3 10100F ve Rx 6500 xt pcı express 3.0 olmasına rağmen yeterince besleyebiliyordu kartı.
Burada önemli olan anakartın Pcı Express 4.0 olsun bütçen yetiyorsa bende sonra işlemci değişikliği yaptım.

İ3 10100F ve Rx 6500 xt pcı express 3.0 olmasına rağmen yeterince besleyebiliyordu kartı.
Burada önemli olan anakartın Pcı Express 4.0 olsun bütçen yetiyorsa bende sonra işlemci değişikliği yaptım.
ASUS PRIME H510M-K anakart ile Asus Raedon Dual RX 6500 XT'yi birlikte kullanırsam ve işlemci olarak i3 10100F alırsam nasıl olur?

Bir diğer seçenek ise MSI B560M-A PRO anakart ile XFX Speedster QICK 210 6500XT. Yine aynı işlemciyi kullanacağım ve yakın zamanda işlemci yükseltmesi yapmam mümkün değil.

Hangisi daha iyi gider?

B560 serisi anakart her zaman için daha iyidir çünkü ram overclock kilidi açık oluyor H serisi anakart ile i3 10100f 2667mhz hızda çalışacak.

OC yapmayı düşünmüyordum ama normal şartlarda ne düşünüyorsunuz? Sizi de epey yordum.
Hocam bahsettiğim işlem Ram (Bellek) overclock işlemi ben fiyat farkı fazla değilse B560 serisini tercih ederdim
Maddi gücün yeterse tavsiye ederim kullanıyorum.

ATX anakart yalnız. (2. Attığım)

Geri
Yukarı