PCI-e 3 anakarta Samsung 980 Pro uyumlu olur mu?

Toji

Hectopat
Arkadaşlar 5 yıl önce MSI markasından aldığım aegix X3 bir kasam var. İçindeki HDD ömrünü neredeyse tamamlayacak ve bende M.2 yuvalarından biri boş iken M.2 SSD alayım dedim. 980 Pro 1 TB siparişi verdim fakat PCI 4.0 bir SSD bu, benim anakartım galiba 3.0 destekliyor bu SSD'den maksimum ne kadar veri okuma/yazma hızı alırım? Bir de taktığımda sorun çıkar mı?

Açıkçası 1-15. sene içerisinde sistemimi değiştirmeyi düşünüyorum. O yüzden fiyatı da uygunken PCI 4.0 bir SSD tercih ettim ileride kullanabileyim diye.

980 Pro 1 TB siparişi verdim fakat PCI 4.0 bir SSD bu, benim anakartım galiba 3.0 destekliyor bu SSD'den maksimum ne kadar veri okuma/yazma hızı alırım? Bir de taktığımda sorun çıkar mı?
Tam olarak sorunuzun cevabı: Z490 bir anakartta, PCIe 3.0 x4 hızında kullanıyorum. Değerler de şu şekilde;

samsung 980 pro pcie 3.0 performans.png

Performans moduna alınırsa bir miktar daha artabilir ancak gerek yok.

Tam olarak sorunuzun cevabı: Z490 bir anakartta, PCI-e 3.0 X4 hızında kullanıyorum. Değerler de şu şekilde;

Eki Görüntüle 1474809

Performans moduna alınırsa bir miktar daha artabilir ancak gerek yok.

Merhaba SSD elime ulaştı ancak bilgisayarda gözükmüyor şu aşamada ne yapmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• .3..3.png
    .3..3.png
    118,8 KB · Görüntüleme: 149
Merhaba SSD elime ulaştı ancak bilgisayarda gözükmüyor şu aşamada ne yapmam gerekiyor.
Disk Yönetimi'ne girip diske sağ tıklayın ve yeni bir birim oluşturun.

Dosya Ekleri

• u4bhjıv4.png
    u4bhjıv4.png
    64,4 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı