Çözüldü Ryzen 5 5600 için PCI-e 4.0 anakart tavsiyesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fibonacci

Kilopat
Daha fazla  
Selam ASUS Dual RX 6600 ekran kartım var yanına da Ryzen 5 5600 almayı planlıyorum. Anakart yükselmesi yapmam gerekiyor bu sebeplede almışken ekran kartım ve işlemcim için PCI-e 4.0 destekli almak istiyorum. 550 serisi anakartların fiyatı malum ve sürekli dalgalanmalar oluyor. Micro ATX almak istemiyorum ısınmayı en az seviyede tutmak için fakat ATX olanlar hayli az ve yüksek. Bu işlemci ve ekran kartı için düşük bütçeli önerebileceğiniz anakart nedir? 4 slot olması önemli elimde 3 adet RAM var ve tercihen bu bileşenlerle ısınma sorunu yaratmayacak, sağlamlığı konusunda emin olabileceğim (ekran kartının ağırlığı yarım kilo) bir mATX olması lazım.

Çözüm
Hocam MSI'la bu sponsorluk işini konuş istersen 😅 ısınma sorunu yaşamadığından emin olmam gerekiyordu yoksa fiyat şu an piyasa için çok tercih edilebilir noktada. Zaten yarına kalmaz 2.300 bandına geri döner.
@BerkayZ87 hocam bir de farklı işlemciyle BIOS Update yapmam gerekiyor mu 5600 için?
Yapman gerekir. 5600 çünkü çok yeni bir işlemci ve kendine özel BIOS istiyor.

Buradan son çıkan 21.03.2022 tarihli BIOS'u anakart eline ulaştığında anakartta bulunan BIOS Flashback özelliği yardımıyla güncelle.

İlk mATX deneyimim olacak hocam fiyat farkı bu kadar fazla olmasa yine ATX alırdım ama bu modelin soğutması iyi gibi duruyor. Sipariş verdim teşekkür ederim.
B550 Gaming Plus ile aynı sıcaklık değerine sahip.

Screenshot_2022-05-17-12-40-56-674_com.google.android.youtube.jpg

Hocam ya senin bugün üçüncü gözün falan açık ya da başka bir şey var. İki defadır tam o an baktığım şeyleri bana atıyorsun. Dana şimdi videodan o kısmı inceliyordum.😅😅
Şu an 2 farklı konudaki kişiye daha bu anakartı aldırdım, sen 3 olacaksın :D

Şu an 2 farklı konudaki kişiye daha bu anakartı aldırdım, sen 3 olacaksın :D

Hocam MSI'la bu sponsorluk işini konuş istersen 😅 ısınma sorunu yaşamadığından emin olmam gerekiyordu yoksa fiyat şu an piyasa için çok tercih edilebilir noktada. Zaten yarına kalmaz 2.300 bandına geri döner.
@BerkayZ87 hocam bir de farklı işlemciyle BIOS Update yapmam gerekiyor mu 5600 için?

Buradan son çıkan 21.03.2022 tarihli BIOS'u anakart eline ulaştığında anakartta bulunan BIOS Flashback özelliği yardımıyla güncelle.

Çözüm

Çok sağol hocam yardım ve ilgin için

Yeni konular

Geri
Yukarı