PCI-e 4.0 anakarta 3.0 işlemci takılır mı?

YusifC

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi PCI-e 4.0 anakarta 3.0 işlemci takılır mı?
AMD Ryzen 5 5600G.
ASUS Prime B550M-K.
Takılmıyorsa bana bu işlemciye uygun güzel bir anakart önerebilir misiniz?

Takılır, sadece PCI-e 4.0 destekli yuvalar 3.0'a düşer hepsi bu.

Merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi PCI-e 4.0 anakarta 3.0 işlemci takılır mı?
AMD Ryzen 5 5600G.
ASUS Prime B550M-K.
Takılmıyorsa bana bu işlemciye uygun güzel bir anakart önerebilir misiniz?

PCI 3.0 işlemci 4.0 anakarta takılır PCI sürümleri önceki versiyonlarına uygun şekilde optimize edilir.

Son düzenleme:
Takılır hocam. Sıkıntı olmaz. Sadece PCI Express 4.0 NVMe diskler 3.0 olarak çalışır. Daha önce de rastladım. Galiba bunun için sordunuz değil mi?

PCI 3.0 işlemci 4.0 anakarta takılır PCI sürümleri önceki versiyonlarına uygun şekilde optimize edilir.
Hocam peki PCI-E 4.0 anakartta işlemciyle 3.0 a düştükten sonra ram ekran kartı ve ssd de performans düşüklüğü ne düzeyde olacaktır bariz fark edecek midir tavsiyeniz nedir?

Hocam peki PCI-e 4.0 anakartta işlemciyle 3.0'a düştükten sonra RAM ekran kartı ve SSD de performans düşüklüğü ne düzeyde olacaktır bariz fark edecek midir tavsiyeniz nedir?

Anakart ve işlemcinin ikisinden biri 4.0 olmaz ise parçalar 3.0 olarak çalışacaktır ekran kartında devasa fark oluşturmaz fakat SSD hızlarını baltalayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı