PCI-e 6 pin konektörleri nasıl bağlanmalıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar benim şuan ki ekran kartım 6 pin güç girişiyle çalışıyor. Şimdi ben HD 7870 alıcam ve bu kart 2 tane 6 pin girişiyle çalışıyor. Sorum ise şu: ben bu girişleri nasıl bağlamalıyım? Şuan takılı girişten gelen ona bağlı bir tane daha 6 pin konektör var yine PCI-e yazan. Bunların ikisini mi takmalıyım yoksa riske etmeyip birini şuan takılı olanı takıp, ötekini kutudan çıkan molex dönüştürücüyü kullanıp boştaki molexten mi taksam? Ya da bnun bir usülü var mı bir yardımcı olursanız çok sevinirim...

Şuan takılı girişten gelen ona bağlı bir tane daha 6 pin konektör var yine PCI-e yazan.

Sorunu kendin cevapladın tebrikler :D

- - - Güncellendi - - -

Ama sitesinde falan 1 tane yazıyor. Bir fotoğraf çeksene ?

- - - Güncellendi - - -

aevp420_icresim3.jpg

Bu şekilde mi ?

Yok abi bu kadar az değil. Fotoyu yarın koyarım artık. Bak şöyle düşün girişin kablo yerlerinden bir tane daha ayrılıyor. 6 pin, iki 6 pindende 2 pinlik minik kablolarda çıkıyor. Yani o en soldaki kablonun aynısından iki tane birbirine bağlı var..

Kardeşim anladım ben seni. Bende 4850 var. 6 pinlik konektör var 2 tane aynı kabloya bağlı. Bir tanede kutunun içinden çıktı ama ben kutudakini takmadım, direk güç kaynağından gelen 2 tane aynı kabloya bağlı olan konnektörleri denedim. Birisi olmadı zaten nedense ama diğerini takınca çalıştı. O çıkan diğer 2 pinlik kablo ise 8 pinlik girişlere ek yapmak için. Eğer 6 pin ise sadece 6 pinliği tak 8 pin ise hepsini yan yana tak.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI-E çoğaltıcılar var güvenli olmasa da. Kutunun içinden çıkarsa onu kullan.

Tamam işte dediğim gibi onları yan yana bağlayacaksın kutunun içinden çıkmış olması lazım. :D

Eğer güç kaynağında varsa öncelik güç kaynağının sunduğu kablolardadır. Yoksa kutudan gelen kullanılmalıdır. Zira portlar arasında Amper farkı olabilir. Güç kaynağından çıkanlar ekran kartı için uygun değerler sunar.

Şimdi resimi koyacağım ama bir sorum var. Kasamdaki PSU HD 7870'e yeter değil mi? Bir de kartı taktıktan sonra sürücülerle ilgili sıkıntı yaşar mıyım? Yani eski kart HD 6850 idi ve Catalyst 12.8 yüklü idi. Benim yapmam gereken neler var kartı taktıktan sonra?

Hiçbir şey :) 12.11'i yükle ve performans farkını yaşa :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı