PCI-e 6 pin konektörleri nasıl bağlanmalıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bilgisayarı aldığım gün, ekran kartını söktüm, işlemciyi söktüm, inceledim. :D

Ben en son ekran kartını çıkarttığımda nasıl olduysa anakartı bozmuştum :D Yeni anakart aldım yine bozuldu :D Artık çelik kafesle kapatacağım kasanın dört yanını. Belki bozulmaz.

Arkadaşlar kusura bakmayın konuyu hortlatmak gibi olmasın ama son kez açıklık getirelim istiyorum. Şimdi o fotoğrafta eski HD 6850 kartımın ihtiyaç duyduğu 6 pinlik kablo bağlı. O kabloun ucundan çıkan ona yapışık bir tane daha 6 pin girişi var. Ben bu ikisini bağlayacağım değil mi? Yoksa molex'ten mi alayım çünki dikkatli bakarsanız 6 pinlik pci-e konektörleri ayrı ayrı gelmiyor PSU'dan. Bir tane geliyor ona yapışık bir tane daha var. :D Kartı yakmayayım şimdi...

Arkadaşım anlatamıyorum galiba. PSU'dan bir tane PCI-E 6 pin kablosu geliyor ama iki adet girişi var.

1 Tane var tamam, ama diğeri de kutu içeriği içerisinde geliyor sana. Tak bir dene, sen istesen de sistemi yakma şansın yok. Ne yanlış yaparsan yap o sistem yanmaz böyle bir nedenden dolayı. Resimleri de paylaş bari. :D

Ya abi anlatamadım ya çok garip bişi valla. Bak şimdi 1 tane geliyor ama bak ilk girişten kablolar bir daha çıkıyor ve bir giriş daha oluyor. Yani bir kablo düşün. PSU'dan geliyor. Ortasında bir PCI-E girişi ve ucunda bir PCI-e (6 pin) girişi var ve bu girişler 6+2 aslında standart.

Tamam anladım ben ancak yapman gereken ne biliyor musun anlatayım.

Her güç kaynağında mutlaka bir 6 pin güç kablosu vardır öyle mi. Tamam onu tak 1 tanesini ekran kartına.

Geride 1 tane daha yuva kalıyor, güç kablosu takmak için. Onu yapmak içinse ekran kartının kutusunda gelen kablonun bir ucunu güç kaynağındaki uygun yere tak diğer ucunu ise ekran kartına. Hangi uygun yere takmam gerekiyor diye sorarsan, onu da güç kaynağına göre tespit edeceksin artık.

76f26462.jpg

Anladın mı şimdi? Üstteki resme bak, güç kaynağındaki güç kablosunu 1 tane var onu ekran kartına tak, ve diğer giriş için kutuda gelen kabloyu kullanacaksın. Kablonun bir ucunu güç kaynağındaki uygun yere diğer ucunu ise ekran kartına takacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi de ikisini aynı yapmak daha doğru olmaz mı? :D Ya ben o iki PCI-E girişlerini takacağım çalışmassa ikisini de molexten alayım bitti gitti. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Neyse ben anlatacağım kadar anlattım, ne molex ne de hiç bir şey almana gerek yok. Gerekli aparatlar elinde mevcut, ama bunu görmüyorsun neyse. ;)

Molexten alayım derken gücü alayım bi biliyorum 2 tanr dönüştürücü çıktığını te allam ya. :D:D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı