PCI-E Express X16 slotu nedir?

Diana Xiaowhein

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben uzun bir süredir ekran kartı almaya çalışıyorum, 3-4 tane konu açtım tamam diyorum bu sefer anladım başka bir sorunla karşılaşıyorum. Ekran kartım yok şuan OnBoard kullanıyorum ekran kartı almam lazım, oyun olarak sadece LoL oynuyorum. Anakartımda PCI-E girişi var sadece böyle yazıyor eski ekran kartıma baktığımda da üzerinde PCI-E yazıyor sadece, eski ekran kartım Radeon HD 6230. Baya küçük bir slot bu. R7 240 alacaktım onu önerdiler bakarken R7 240'ın slotunun büyük olduğunu gördüm x16 diyorlar. Baya büyük bendeki slota göre. İnternette PCI-E Ekran Kartları diye arattığımda hiçbir şey bulamıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. İyi forumlar.

Kasamı açıp acaba kaçırdığım bir yerler var mıdır diye bakarken hiç görmediğim bir yazıyı gördüm resimleri yüklüyorum.

Resimlerde gördüğünüz gibi anakart ekran kartı slotunda x16 yazıyor bu R7 240 takabileceğim anlamına geliyor mu? Eski ekran kartımı da koydum. Teşekkür ediyorum şimdiden. İyi forumlar.
20150829_114119.jpg

sdsd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı