PCI-E kilidi açılmıyor

Nounie

Hectopat
Daha fazla  
1 saattir açmaya uğraşıyorum hiçbir şekilde açılmıyor. Kalem falan denedim ama nafile. Nasıl açacağım bu illeti?

20220126_140656.jpg

Anakartın ne? Benim ekran kartı da böyle çok zor çıkıyor neredeyse kilidin üstüne ayağımla basacak kadar baskı uyguluyorum yine de kilit açılmıyor.

Kartın vidalarını söktünüz değil mi? Mandalın üstüne bastırın atacaktır.
Evet vida falan yok. Bastırıyorum ancak hiçbir etki etmiyor.
Anakartın ne? Benim ekran kartı da böyle çok zor çıkıyor neredeyse kilidin üstüne ayağımla basacak kadar baskı uyguluyorum yine de kilit açılmıyor.
B450M S2h. Hiçbir şekilde açılmıyor. Biraz daha bastırsam anakart kasayı delecek herhalde.

O şekilde mandala güç uygulamak biraz zordur, ama bastırmaktan korkma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu şekilde bir de bastırmayı dener misin? Olmadı dikkatli olacak şekilde bir tornavida gibi aletle de bastırmayı deneyebilirsin.

Ekran kartını kasaya vidaladığın kısımdan çok hafifçe çekerek bastır. Aşağı bastırmak yerine fotoğraftaki pozisyonda sola doğru aşağı itsen daha iyi.

Ekran kartını kasaya vidaladığın kısımdan çok hafifçe çekerek bastır. Aşağı bastırmak yerine fotoğraftaki pozisyonda sola doğru aşağı itsen daha iyi.
Sonunda açtım. Hayatımda bu kadar güç kullanmadım sanırım daha önce. Ben bunu kırsam sıkıntı olur mu?

Sonunda açtım. Hayatımda bu kadar güç kullanmadım sanırım daha önce. Ben bunu kırsam sıkıntı olur mu?

Kilit kırılacağı için, ekran kartını geri taktığında dengesiz durma veya slotun çalışmaması gibi sorunlar yaşayabilirsin kırarsan. Oturaklı bir şekilde açıldıysa sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı