PCI-e riser kablo gecikme yapar mı?

Umut Yoğunlu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün TP-Link TX3000E Wi-Fi ve Bluetooth modülü aldım ancak dalgınlığıma gelmiş olmalı ki ekran kartımın anakartım üzerindeki 2 PCI-e portunu da kapattığını göz ardı etmişim. Ekran kartım 1660 Super olduğu için neredeyse 2.5 slotluk bir alanı kapsıyor. Ben de bugün ekteki (Alfais 4651 Pcı-e Express 1x Dişi Erkek Riser Uzatma Kablosu) kabloyu aldım ve ürün elime geçince kullanmayı düşünüyorum. Ancak bu kablo herhangi bir gecikme, temassızlık benzeri bir soruna yol açar mı yoksa performans kaybı gibi sorunlara neden olur mu (kablonun sağlam olduğunu varsayarsak)? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, daha kaliteli olabileceğini düşündüğünüz PCI-e 1X uzatma kablosu öneriniz varsa yorumlarda belirtirseniz çok mutlu olurum.

Güvenmezdim ben bu kabloya. Ekran kartı belki slotu kapatmamıştır. Slotların kasanın içinden fotoğrafını atar mısınız?
20201205_184904.jpg

kasa içi böyle, ayrıca takılsa ekran kartına tam sıfır mesafede oluyor ve bu yüzden hem ekran kartı hem de wifi kartı çok ısınır

Geri
Yukarı