PCI-e slotlarının kaç X olduğunu bulma

MixedMind

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, BIOSTAR B550mh anakartı kullanıyorum ve M.2 slotum dolu. M.2 NVMe sssd takviyesi yapmak istiyorum, elimde Corsair MP400 var. PCI-e Express adaptörüyle bunu bağlamak istiyorum ama bir arkadaş dedi ki SSD yazması gerektiği hızda yazmak çünkü o anakartta mevcut slotlar X1 mi ne dedi. Anakarttan pek anlamıyorumç anakartımdaki tüm PCI-e Express slotlarının tiplerini ve SSD takıp takmamam gerektiğini nasıl anlayabilirim? Bayağı googleladım ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI-e slotlarında yazar zaten. Yazmiyorsa da boyutundan anlaşılır.

pci.jpeg

Yok eğer PCI-e versiyonundan bahsediyorsanız, anakartınızdaki 2 adet x1 slot PCI-e 3.0 ki teorik olarak 985 MB/s hıza sahiptir.

İlk slotunuz X16 sonraki 2 tanesi X1.
PCI-e slotlarında yazar zaten. Yazmiyorsa da boyutundan anlaşılır.

Eki Görüntüle 1192726
Yok eğer PCI-e versiyonundan bahsediyorsanız, anakartınızdaki 2 adet x1 slot PCI-e 3.0 ki teorik olarak 985 MB/s hıza sahiptir.

Sağolun arkadaşlar bu m2yi x1 takmiyim o zaman de mi? Önerdiğiniz bir çözüm var mı? m2 slotundaki ile ynei m2yi mi değiştireyim nasıl yapayım? Bir de arkadaşlar ayrı konu açıcam ama burda da sorayım.

atx anakart diye aldım ben bu anakartı sisitem alırken fakat bana mATX gibi geldi. 2 ram slotu var, ATX anakartlarda standart 4 değil mi? Hem boyutu da bana mATX gibi geldi.

Elinizdeki adaptör X16 uyumlu değilse ya da ekran kartınız mevcutsa, X1 takmaktan başka bir çözüm yok gibi duruyor.

Anakartınız mATX gerekli bilgiler için;

Benim anakart 450 değil de 550 olan versiyonu ama sanırsam yine de mATX, ben ATX diye bakmadan onu seçtim. Game Garajla konuşsam farkı öderler mi acaba?

@MixedMind Pardon yanlış link atmışım. Zaten B450M ya da B550M olan modeller mATX, B450 veya B550 olan modeller ATX'tir. Sizin anakartınızın linki;

Fark konusunda da faturanızı kontrol edin, orada yazandan farklı bir işlem mevcutsa ona göre tavır alırsınız.

@MixedMind Pardon yanlış link atmışım. Zaten B450M ya da B550M olan modeller mATX, B450 veya B550 olan modeller ATX'tir. Sizin anakartınızın linki;

Fark konusunda da faturanızı kontrol edin, orada yazandan farklı bir işlem mevcutsa ona göre tavır alırsınız.
Anakartta Biostar B550MH 4000Mhz OC S+V+GL DDR4 AM4 (ATX) dşyor tam olarak. E-arşiv faturasından kopyaladım. Zaten bu seçim yerinde ben atx yazıyor diye buna tıkladıydım iyi güzel 40-50 tlye atx oluyor diye.

@MixedMind Satıcı ile iletişime geçerek çözebilirseniz ne âlâ. Çözemezseniz, THH yolunu deneyebilirsiniz. Neticede eldeki ürün, satıldığı iddia edilen ürün; fakat satıcı tarafından belirtilen özellikte değil.

Geri
Yukarı