Çözüldü PCI Express clock artmayınca Q9500 overclock olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thandles

Hectopat
İşlemcim: Q9550 2.83GHz.
PSU: 400 Watt.
Ben bu işlemciye fox intelligent steppingden GHz arttırıyorum ama kaydedip çıktığımda ayarlar tekrar sıfırlanıyor.
PCI Express clock arttırırsam bir şey olur mu veya ne kadar arttırmalıyım ayarlarımın durması için?
Anakartım Foxconn G31MXP.

Çözüm
PCI Express frekansını arttırırsan parçalar arası iletişimi hızlandırmış olursun, bu hızlandırma anakartı da, ekran kartını da, hard diskini de olumsuz etkiler genel değeri 100'dür ve üzerine çıkıldıkça frekans arttığı için anakartın daha da ısınacaktır, 105'den fazlasını tavsiye etmem, 105 üstünde hard diskin uzun vadede zarar görecektir.
PCI Express frekansını arttırırsan parçalar arası iletişimi hızlandırmış olursun, bu hızlandırma anakartı da, ekran kartını da, hard diskini de olumsuz etkiler genel değeri 100'dür ve üzerine çıkıldıkça frekans arttığı için anakartın daha da ısınacaktır, 105'den fazlasını tavsiye etmem, 105 üstünde hard diskin uzun vadede zarar görecektir.

Çözüm

PCI Express clock 103'de kalsa bir şey olur mu? veya 104 de kalsa hangisi daha mantıklı çünki bunu arttırmadan stepping yapamıyorum işlemci ghz'sine

Geri
Yukarı