Çözüldü PC'nin mavi ekran vermesi ve aniden donması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LeMoNata

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı 2015'in yaz ayında toplamıştım. Bileşenlerim ise "Gigabyte GeForce GTX 960 2GB, i3 4170, 8GB Kingston RAM, 240GB Kingston SSD, B85M-Gamer ASUS Anakartı, Aerocool GT Kasa Güç Kaynağı Dahil 500w". İlk 3-4 ay bilgisayarı hiçbir sorun yaşamadan kullandım, birkaç ay önce başlayan çile ile sorunlu bir hal aldı. Bilgisayarı her açtığımda bir saniye ışık yanıyor, hemen ardından bilgisayar kapanıyor eğer prizi çıkarmazsam bu olay tekrarlanıyor. Arada ise "grrr" gibisinden sesler geliyor. Nadirde olsa bilgisayar açılıyor ve uzun süre oyun oynayabiliyorum sıkıntısız bir şekilde tabi. Sonra mola vermek için uyku moduna alıyorum yeniden aynı olay başıma geliyor her oyuna girişimde ise oyun donuyor ya da bilgisayar donuyor. Nedeni SSD olarak düşünüyorum, çünkü "grrr" sesi oradan gelmekte. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sıkıntı RAM'deymiş arkadaşlar, aynı sıkıntısı olanlar RAM'lerini kontrol etsin. Ben RAM'leri değiştim sıkıntı düzeldi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı