Çözüldü PC'nin telefonunun şarjını geç doldurması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Telefonu prize taktığımda çok kısa sürede şarjı dolarken, PC'ye takınca %20-30'luk bir şarjı bile 1 saatte anca dolduruyor. Bunun sebebi PC'nin güç ayarları vs. yüzünden mi yoksa genel bir sorun mu? Eğer ayarlarla ilgiliyse bunu nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Telefonu prize taktığımda çok kısa sürede şarjı dolarken, PC'ye takınca %20-30'luk bir şarjı bile 1 saatte anca dolduruyor. Bunun sebebi PC'nin güç ayarları vs. yüzünden mi yoksa genel bir sorun mu? Eğer ayarlarla ilgiliyse bunu nasıl düzeltebilirim?
Gelen güçten kaynaklı. Prizden gelen güç bilgisayardan gelen güçe kıyasla 10'da 1'i civarındadır. Yapabileceğiniz herhangi bir değişiklik de yok maalesef.
Gelen güçten kaynaklı. Prizden gelen güç bilgisayardan gelen güçe kıyasla 10'da 1'i civarındadır. Yapabileceğiniz herhangi bir değişiklik de yok maalesef.

Çözüm

Şarj cihazının verdiği Watt ile PC'nin verdiği Watt değeri aynı değil.

Ben bilgisayar kasamın önündeki USB girişlerinden değil de anakartın kendi USB girişlerinden daha hızlı şarj edebiliyorum fakat bu durum kullandığın PSU ve anakart ile değişkenlik gösterir mi bilmiyorum bir dene istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı