PC'nin yavaşlamaması için kaç GB boşluk bırakmak gerek?

Wuxios

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben her zaman 100GB'dan sonra yavaşlar korkusuyla hiç oyun indirmiyorum. PC'de 104 GB yer var toplamda 222. Ben biraz yüksek GB oyunlar yüklemek istiyorum. Mesela PC'de 50 40 GB kalsa PC yavaşlar mı ya da başka bir şeye etki eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben her zaman 100GB'dan sonra yavaşlar korkusuyla hiç oyun indirmiyorum. PC'de 104 GB yer var toplamda 222. ben biraz yüksek GB oyunlar yüklemek istiyorum. Mesela PC'de 50 40 GB kalsa PC yavaşlar mı ya da başka bir şeye etki eder mi?

30-40 GB boşluk kalsa yeter hocam. Bundan sonra yavaşlayabilir.

Arkadaşlar ben her zaman 100GB'dan sonra yavaşlar korkusuyla hiç oyun indirmiyorum. PC'de 104 GB yer var toplamda 222. ben biraz yüksek GB oyunlar yüklemek istiyorum. Mesela PC'de 50 40 GB kalsa PC yavaşlar mı ya da başka bir şeye etki eder mi?

Vallahi benim şu an C diskim toplam 584 GB ve boş alan 20 GB kaldı oyunlardan dolayı Call of Duty Warzone GTA 5 gibi oyunlar var yüksek boyutlu ve sistemde minik bir yavaşlama hissettim.

En saglikli olan 120 GB kapasite SSD'ye Windows ve programlari sistem C ye kurmak diger oyun vs dosyalari ise farkli bir SSD veya HDD ile sistem D de tutmak ben boyle yapiyorum kafam rahat.

5 GB altı boş alanda (SSD ile) belirli bir yavaşlık hissettim. Özellikle ağır oyunlar biraz kullanılabilir boş alan istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı