"PC'nizin aygıtınızın onarılması gerekiyor" hatası

mertkynrpnr

Kilopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Benim kasamda 2 tane hard disk takılı; biri 500 GB, diğeri ise 320 GB. 320 GB olan hard diskim arızalıydı, yani içine bir şeyler kurmaya çalıştığımda veya bir şeyler kopyalamaya çalıştığımda mavi ekran hatası veriyordu, çok yavaş oluyordu. Donuyordu, takılıyordu ve Windows 10 da bu bozuk olan hard diskte kurulu.

Ben hard diskin bozuk olduğunu son zamanlarda öğrendim. Ara sıra mavi ekran hataları alıyordum ama pek umursamıyordum. Bugün sabah konu başlığındaki hatayı verdi, zar zor bir şekilde kurtarma ayarlarından sıfırladım bilgisayarı. 500 GB olan hard diski taktığımda gene aynı hatayı alıyorum "PC'nizin aygıtınızın onarılması gerekiyor." 320 GB olan hard diski çıkartıp 500 GB olan hard diskin içine Windows 10 kurmayı düşünüyorum ama içinde birçok video var dosyalar var ve daha önce format attıktan sonra o dosyalar kilitleniyor, üstünde kilit simgesi çıkıyor. Ulaşamıyorum hiçbir şekilde dosyalara. Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arızalı olanı çıkartın. Daha sonra deneyin. Format sırasında zaten biçimlenecek. Önemli olan dosyaların yedeğini bir şekilde almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı