PC'ye 2. ekran bağlandığında 2 ekranda da görüntü gidiyor

BugraUlgen

Kilopat
Daha fazla  
Resimdeki aparat ile 2. monitörü bilgisayarıma bağladığımda aktif kullandığım ekran da görüntü vermeyi durduruyor, ya da donuyor. Ne klavye ne mouse kontrolü bende oluyor hiçbir şey yapamıyorum. 2. ekranı çıkarttığım zaman 10 15 saniye sonra görüntü geliyor. Daha öncesinde bu apart yerine, 750 Ti ekran kartına dvı-ı ile convert ediyordum bir sorun oluşmuyordu sebebi sizce ne olabilir?
Ana ekranı çıkarıp 2. ekranı apart ile bağladığımda görüntü geliyor ama sadece bilgisayar açılana kadar ki kısım gözüküyor sonrası yine siyah ekran. BIOS da dolanabiliyorum apart ile bağladığım zaman. (eski dvı-ı dönüştürücüyü de ekledim resimlere şu an onu kullanmıyorum ama sorunsuz çalışıyordu)

Bağladığım GPU: MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    161,9 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    163,7 KB · Görüntüleme: 80
Ben laptopta çift ekran yaparken şöyle yapıyordum; FN + F8 tuşlarına bastığımda sağda yansıt bölümü çıkıyordu ve seçenekler uzat, yinele, sadece bilgisayar ekranı, sadece ikinci ekran oradan bir ayar yapıp bir daha deneyin isterseniz

Ben laptopta çift ekran yaparken şöyle yapıyordum; FN + F8 tuşlarına bastığımda sağda yansıt bölümü çıkıyordu ve seçenekler uzat, yinele, sadece bilgisayar ekranı, sadece ikinci ekran oradan bir ayar yapıp bir daha deneyin isterseniz
Bahsettiğin ekran sanırım burası? Denedim ama bir sonuca varamadım ki zaten 2. erkanı bağladığım zaman ana ekranda da görüntü gidiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 114
Doğru çeviriciyi kullandığından emin misin ?
Bazıları belli şeyleri desteklemiyor
Yorumları okudum ve evet doğru ürün. Hatta sadece çeviri ile 2. monitörü bağladığım zaman BIOS da bile dolanabiliyorum ama ana ekran bağlıyken 2. ekranı bağladığım zaman iki ekranda da görüntü gidiyor 5 dakikadan uzun süre bu şekilde durursa 2. ekranı çıkardığım da ana ekrana görüntü gelmiyor bilgisayarı resetlemem gerekiyor.

Aklıma, kullandığım monitörü bir de HDMI ile bağlamak geldi ve DP kablosu takılıyken aynı monitörü bir de HDMI ile bağladım sorunsuz bir şekilde çalışıyor hatta 2 ayrı ekran olarak bölüyor. Çevirici ile bağlamaya çalıştığım monitör haliyle biraz eski acaba bir yerden bir ayar yapmam gerekiyor mu NVIDIA denetim panelinden bir şey yapmalı mıyım bağlamadan önce?

Konuya daha önceden baktım eski ekran kartım olan 750 Ti da bende bu aparat ile görüntü sağlıyordum monitöre, ekteki resimlerde mevcut ve sorunsuz çalışıyordu. RTX 3070 ekran kartına takınca sorun oluyor öncesinde bir sorun yaşamadım apart mı bozuk acaba diyeceğim ama öyle olsa BIOS ekranına bile sokmaz diye tahmin ediyorum.
Sorunum hala devam ediyor çözebilmiş değilim.

Son düzenleme:
Son 1 gündür bende de bu problem olmaya başladı. Kendime 2K monitör aldım. DP ile ekran kartıma taktım. Eski monitörümde de DVI-VGA baglantıları mevcut. Bende HDMI -DVI kablosu aldım. Ekran kartına HDMI portuna takıp monitöre DVI olarak takıyorum. Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra 2 monitörde sinyal yok hatası alıyorum. İlk başta güncelleme ile ilgili olabileceğini düşündüm ve hem ekran kartını hem de Windows güncellemelerini yaptım ama sorun hala devam ediyor. Şu an sadece DP baglantısı takılı ve diğer monitörü kullanmıyorken sinyal hatası almıyorum ve ben yeni monitörü alalı 3-4 gün oldu. Şu an bu hatayı alıyorum.

Geri
Yukarı