PC'ye bağlanan DualShock 4 oyun ayarlarında Xbox kolu olarak gözüküyor

8TURK8

Hectopat
Daha fazla  
PC de oynamak için DualShock 4 aldım ve DS4 Windows uygulamasını indirdim. Kurulumunu vs. her şeyini yaptım şu anda gayet güzel oynuyorum oyunları. Tek sorun oyunlarda kolu Xbox kolu olarak görmesi. Bu sebepten dolayı mesela FIFA 22 oynuyorum ve tuşlarını Xbox tuşlarına göre gösteriyor. Bu zamana kadar o tuşların DS4'deki konumlarına göre basıyordum ama artık bıkmış durumdayım. Bunun başka bir çözümü var mı?

Normal bir durum. Microsoft'un kolu Xbox. Steam içinse DS4 desteği var.

PC de oynamak için DualShock 4 aldım ve DS4 Windows uygulamasını indirdim. Kurulumunu vs. her şeyini yaptım şu anda gayet güzel oynuyorum oyunları. Tek sorun oyunlarda kolu Xbox kolu olarak görmesi. Bu sebepten dolayı mesela FIFA 22 oynuyorum ve tuşlarını Xbox tuşlarına göre gösteriyor. Bu zamana kadar o tuşların DS4'deki konumlarına göre basıyordum ama artık bıkmış durumdayım. Bunun başka bir çözümü var mı?
Kablolu bağlantıda DS4windows olmadan kullanıyorum ben. Çoğu oyunda PS tuşları gözüküyor fakat bazı oyunlarda XBOX tuşları gözüküyor normaldir.

Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle steam oyunları için benim bildiğim DS4 uygulamasını kullanmana gerek yok. Programı ve kapat ve şunları yap.

resim_2022-05-22_131147037.png

Hiçbir seçeneği seçmiyorsun.

Adsız2.png

Steam kütüphanesinden FIFA 22'ye sağ tıklayıp özellikler kısmına girip controller'den varsayılan ayarları tercih et seçeneğini seçiyorsun. Bu dediklerim kablolu bağlantı için geçerlidir.

Şimdi oyuna girdiğinde değişmiş olması gerek. Eğer olmamışsa discord kullanıcı adını bana at yardımcı olayım.

Çözdüğümüzde buraya çözümünü yazarız.

Öncelikle Steam oyunları için benim bildiğim DS4 uygulamasını kullanmana gerek yok. Programı ve kapat ve şunları yap.

Eki Görüntüle 1395951

Hiçbir seçeneği seçmiyorsun.

Eki Görüntüle 1395958

Steam kütüphanesinden FIFA 22'ye sağ tıklayıp özellikler kısmına girip Controller'den varsayılan ayarları tercih et seçeneğini seçiyorsun. bu dediklerim kablolu bağlantı için geçerlidir.

Şimdi oyuna girdiğinde değişmiş olması gerek. Eğer olmamışsa Discord kullanıcı adını bana at yardımcı olayım.

Çözdüğümüzde buraya çözümünü yazarız.

Teşekkür ederim. Şu anda şehir dışındayım toplantım vardı. Gelecek ayın ortasına doğru evime döneceğim. Eve dönünce dediklerinizi uygulayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı