PC'ye Chrome OS nasıl kurabilirim ?

BlackBurn

Kilopat
Öncelikle merhabalar. Chrome OS nasıl kurabilirim ? Windows 8.1 ile dual boot yapabilir miyim ? Bir de Wifi sorunu olur mu ? Wifi kartım Broadcom BCM94313. Teşekkürler.

Öncelikle merhabalar. Chrome OS nasıl kurabilirim? Windows 8.1 ile Dual Boot yapabilir miyim? Bir de Wi-Fi sorunu olur mu? Wi-Fi kartım Broadcom bcm94313. teşekkürler.

Chrome OS´u kullanışlı kılan hiçbir özellik yok. İçerisinde sadece Google Chrome browseri yüklü geliyor ve sisteme dışarıdan başka bir program dahi kurulamıyor. Uygulamalar bölümündeki yazılımlar tümü de aslında browser extensionları.

Chrome OS aslında Chromium OS tabanlı ve o da Gentoo tabanlı bir GNU/Linux dağıtımıdır aslında. Zamanının çoğunu internette geçirenler düşünülerek tasarlandığı için özellikleri oldukça kısıtlı tutulmuş.

Benim tavsiyem GNOME kullanan bir GNU/Linux dağıtımı yükleyin. Gnome Look sitesinde çok güzel Chrome OS ya da Chromium OS temaları mevcut. Onları yükleyebilirsiniz. Browser olarak Chrome´u ya da Chromium´u yükleyebilirsiniz. Bu sayede hem görünüm ve kullanım açısından bir şey kaybetmeyeceğiniz gibi istediğiniz başka programları da bir kısıtlama olmadan yükleyip kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı