Çözüldü PC'ye ekran kartı takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Triple Death

Centipat
Daha fazla  
Sorunum bu, önceden onboarddan görüntü alıyordum sorunsuz. PC'ye ekran kartı taktim ve açılırken sadece anakartın markası çıkıyor, sonra no sinyal. Sebebi nedir?
Sistemim:
MSI H110M Pro VD.
320 GB HDD.
8 GB DDR4 RAM 2133.
AMD HD 6870 1 GB DDR5.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosdayım nereden ayarlamalıyım.

Dosya Ekleri

• 20230131_145540.jpg
    20230131_145540.jpg
    104,7 KB · Görüntüleme: 21
Biosdayım nereden ayarlamalıyım.
  • BIOS girdikten sonra yapılması gereken, hangi video kartının kullanılacağına dair bir seçenek bulmaktır. Genellikle Yonga Seti üzerindedir. Burada Boot Graphic Adapter Priority satırını bulunuz.
  • Bu bölümü seçtikten sonra PCI Express ya da sadece PCI olması gereken seçenekler karşınıza çıkacaktır. Seçenek seçilir. Bu seçenek bilgisayarınızın PCI Express versiyonuna dahil bir ekran kartını kullanacağı anlamına gelmektedir.
  • Bu arada Ekran kartının pin'i takılımı takılı ise 6 pin ve 8 pin seçenekleri var 2. el ise ürün içlerine bakınız yamulma veya soket eksikligi olabilir.

Nereden ayarlarım?

Hocam baktım yok o zaman BIOS pilini cıkarıyım PC'yi kapatayım 2 dk falan bekleyip takayım BIOS pilini sonra acayım.

Dosya Ekleri

• 20230131_145833.jpg
    20230131_145833.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 24
Çözdüm, BIOS pilini çıkardım bekledim. Takdim açtım geldi, eyvallah abim.
H.olsun Bulundugunuz seçenegin içindeydi bu arada PCI Diye seçenekleri tek tek deneyerek yapıyorsunuz ama bios 0 lamak daha kolay :D

Benim yukarıda bios 0 layın yazdıgım yazıya çözüm işareti verirseniz ihtiyacı olan arkadaşlarda görebilirler teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı