PC'ye görüntü gelmiyor ve çok ses çıkartıyor

CancurFear

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, PC'mde bir sorun yoktu açmaya çalıştım ve gelen bir garip bir sesle aniden kapattım. Hem gürültü hem de fazlasıyla bir titreşim vardı, sebebi ne olabilir?

20210228_144721.jpg

Böyle PC'lerde kapaktan fana uzanan bir şey olması lazım. Çalışırken açtığınızda fana çarpmış ve fanın bir kanadını koparmış muhtemelen. Kapağın fotoğrafını atar mısınız?
@CancurFear
Pardon açmaya çalıştıme diyince kapağı anladım 🤣. Muhtemelen fanın kanadı koptu açmaya çalışırken ve bir yere çarptı. Sonra fan kanadı kopunca titremeye başladı. Açınca fan 1 saniye dönüp kapanıyorsa muhtemelen kısa devre vardır. CPU fanını çıkarıp farklı bir fan ile CPU'ya takmadan üstüne üfletin ve açmaya çalışın.

Son düzenleme:
Böyle PC'lerde kapaktan fana uzanan bir şey olması lazım. Çalışırken açtığınızda fana çarpmış ve fanın bir kanadını koparmış muhtemelen. Kapağın fotoğrafını atar mısınız?

Bu şekilde olmuş olabilir veya monitörün ömrü dolmuş olabilir ama bu düşük bir ihtimal çünkü ses cızırtılı neden gelsin ki.

@CancurFear
Pardon açmaya çalıştıme deyince kapağı anladım 🤣. Muhtemelen fanın kanadı koptu açmaya çalışırken ve bir yere çarptı. Sonra fan kanadı kopunca titremeye başladı. Açınca fan 1 saniye dönüp kapanıyorsa muhtemelen kısa devre vardır. CPU fanını çıkarıp farklı bir fan ile CPU'ya takmadan üstüne üfletin ve açmaya çalışın.

Yani daha önceden fan kopmuştu fakat sabah böyle bir şeyle karşılaşınca çok üzüldüm sanırım artık bir pcim yok:'(

Almışken 1155 pine uygun kule tipi ya da tekrardan orijinal bir fan almak mantıklı geliyor o fanıda malum bir bilgisayarcı kırmıştı.

Aslında bir bilgisayarcıya ötürsen 50 TL'ye 100 TL'ye yapabilirler fan ne kadar bilmiyorum.

Almışken 1155 pine uygun kule tipi ya da tekrardan orijinal bir fan almak mantıklı geliyor o fanıda malum bir bilgisayarcı kırmıştı.

Bu şekilde olmuş olabilir veya monitörün ömrü dolmuş olabilir ama bu düşük bir ihtimal çünkü ses cızırtılı neden gelsin ki.

Monitörüm BenQ rl serisi ondan kaynaklı olduğunu sanmam kasadan geliyor garip ses.
Evet sorunu buldum ve ye bir fan almam gerek fanı sökerek açmayı denedim ve çalıştı tabii ki de fan yokken kullanmıyoruz 😅 tekrardan hepinize teşekkür ederim. Not: Macunu bile yokmuş iyi dayanmış bilgisayarcı terörü :/

Dosya Ekleri

• 20210228_160939.jpg
    20210228_160939.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 25
  • 16145178881377226233473466647182.jpg
    16145178881377226233473466647182.jpg
    101,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı