PC'ye Silinmeyen bir virüs bulaştı

m1safircocugu

Decapat
Yer
Akıl hastanesi
Daha fazla  
Millet bir dosya indirdim. VirusTotal'e attım sorun yok dedi açtım bir anda CPU kullanımı fırladı. Korktum mining falandır diye Windows'la tarama yapıyorum. Sil diyorum silmiyor, şimdi Kaspersky indirdim bulup bulup siliyorum. PC'ye zarar gelmemiştir değil mi? Ortalama 20 dakikadır virusu silmeyi deniyorum.

Millet bir dosya indirdim. VirusTotal'e attım sorun yok dedi açtım bir anda CPU kullanımı fırladı. Korktum mining falandır diye Windows'la tarama yapıyorum. Sil diyorum silmiyor, şimdi Kaspersky indirdim bulup bulup siliyorum. PC'ye zarar gelmemiştir değil mi? Ortalama 20 dakikadır virusu silmeyi deniyorum.
Silin sonra tekrar tarama yapın. Hızlıca kurtulun ama çok bekletmeyin.

Dosyanın Türünü, Nereden, ne diye indirdiğinizi de söyleseydiniz keşke. VirusTotal her zaman kesin çözüm değildir Fudlama yöntemi ile "vuris"ler gizlenebiliyor. Ayrıca Antivirüsler her zaman tam olarak silemeyebilir harici bir bilgisayardan flaş belleğe windows kurulum dosyası atıp formatlamanız şart.

Discord'dan sunucudan biri attı bir şey konuşuyorduk bende indirdim açtım.

Dosyanın türünü, nereden, ne diye indirdiğinizi de söyleseydiniz keşke. VirusTotal her zaman kesin çözüm değildir fudlama yöntemi ile "vuris"ler gizlenebiliyor. Ayrıca antivirüsler her zaman tam olarak silemeyebilir harici bir bilgisayardan flash belleğe Windows kurulum dosyası atıp formatlamanız şart.

Geri
Yukarı