PC'ye virüs bulaştı

Garantiye almış olursunuz güvenliğinizi.Değiştirmenizi öneririm.

Önce antivirüs ile taratın ve virüsü kaldırın.Aksi durumda şuankinden kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
Herhalde virüs internete bağlı olunca yayılıyor ve Kaspersky hata verdi virüs var diye yüklenmedi
Garantiye almış olursunuz güvenliğinizi.Değiştirmenizi öneririm.

Önce antivirüs ile taratın ve virüsü kaldırın.Aksi durumda şuankinden kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
Superanti spyware diye ativirüs var işe yarar mı 650 tane dosya buldu ve sildirdim

Son düzenleme:
Dediklerini yaptım Windows u kurdum şuan virüse dair bişey var oda bu tane beni oku dosyasını hatıra olarak saklamayı düşünüyorum sıkıntı olur mu ve herkese yardımcı olduğu için teşekkür ederim
Valla not defterinde virüs hiç görmedim ama ne olur ne olmaz onu da sil.Hatırlamak istediğin zaman da edindiğin tecrübeleri ve deneyimleri seninle aynı sorunu yaşayan kişilere aktar.

Şu programları indirin:

• Kaspersky Virus Removal Tool (KVRT)
  • Microsoft Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı
  • Norton Power Eraser (NPE)
  • Malearebytes Anti-Malware
  • EmsiSoft Emergency Kit
  • HitmanPro
Bu programları yükleyin ve veritabını güncelleyin. İnterneti çekin ve sırasıyla tarama yapın. Çıkan virüsleri temizleyin. Ekstra olarak Windows Defender/ Microsoft Security Essetilans ile tarama yapın. Taramaları tam tarama yapın. Biraz uzun sürebilir. Sistemi yeniden başlatın ve ağa bağlanın. Eğer bir adware (reklam virüsü) varsa AdwCleaner ile tarama yapın. Eğer hala olmazsa temiz kurulum yapın. Peki bu virüslerden nasıl korunuruz?

1. Korsan, crack ve warez vb. yazılımlar kullanmayın.
  2. Sisteminizde anti-virüs bulunsun. Önerim Kaspersky ve Norton.
  3. Windows Update ile mutlaka bütün güncellemeleri yapın.
  4. Windows 7 desteği sona erdi. Güvenlik için Windows 8.1 veya Windows 10' a geçin.
  5. Ayrıca şifrelerinizi 6 ayda bir yenileyin.
  6. Güncellemeleri kapatmayın.
  7. Anti-virüs programlarının veritabanlarını her gün güncelleyin.
İyi forumlar :).

Takılı olan disklerinde çok önemli bir dosyan yoksa farklı bilgisayarda format belleğini oluşturup hemen format atın. Format sırasında da tüm diskleri biçimlendirisen sıkıntı kalmaz. Tabi bellek disk veya ağa bağlı bir cihazı tekrar bağlamazsan. Ağda bulaşma olduysa onları da taratman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı