Pc'yi Açarken Şifre İstiyor

• Konuyu başlatan EkreMİpeK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 5B
E

EkreMİpeK

Ziyaretçi
Aslında şifreyi ben koydum ama nasıl kaldıracağımı bilmiyorum. Kısaca durumu özetleyeyim şimdi power tuşuna bastıktan 2-3 sn sonra daha pc de dell logosu gelmeden küçük mavi bir ekran gelip şifre istiyor. Nasıl kaldırabilirim? :(

Önereileriniz için şimdiden teşekkürler.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, bios şifesi doğru ama ultrabook olduğu için benim açmam söz konusu değil. Peki bios pilini çıkarmadan bu işi halletmenin yolu yok mu?

Şifreyi bilyiorsanız BIOS'a girin. Şifre koyduğunuz yere girin ve yeni şifre koyma işlemine başlayın. İlk olarak sistem sizden var olan şifreyi ister, bunu girin. Sonra yeni şifre ve ardından da yeni şifreyi doğrulamayı ister. İşte bu iki adımda da hiçbir şey yazmadna doğrudan Enter'a basarsanız şifre kalkacaktır ;)

Burak Alkan'a Teşekkür Ederim Dediğini Yaptım.Sizlede Paylaşmak İsterim İlk Önce Şifreyi Bildiğim İçin Şifreyi Girdim( Bilmesem Zaten Pc'ye giremezdim :) )

Sonra New Password Yerini Boş Bıraktım Exit Yerinden Exit Save Yerine Tıkladım Ve Reset Attım. Şifre İstemedi.

Saol...

Kardeşim benimki laptop yani ayda 1 kez içini açıp temizlerim.
Yni bu bios içerde bir yerdemidir nasıl birşeydir söylermisiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı