Çözüldü PC'yi düşürdüm görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AnarCHY1225

Centipat
PC'nin içini temizlemek icin içini acayim derken yanlislikla düşüyormuş gibi oldu duserken tuttum. Bilgisayar orada dondu kapattim içini temizledim. Şimdi bilgisayarı açamıyorum. 1 saat geçti arkadaki guc kablosunu çıkardım temizlemeden once ve on/off dugmesini kapattım simdj açılmıyor PC (kabloyu falan taktim tum kablolar yerinde taktim çıkardım hepsini monitörde sıkıntı yok. Mouse ve fareye ışık gelmiyor ama küçük masa vantilatörü çalışıyor. PC calisiyor ama monitöre goruntu gelmiyor ekran kartinin fanları çalışmıyor diğerleri çalışıyor.

Çözüm
PC'nin içini temizlemek için içini acayim derken yanlislikla düşüyormuş gibi oldu duserken tuttum. Bilgisayar orada dondu kapattim içini temizledim. Şimdi bilgisayarı açamıyorum. 1 saat geçti arkadaki guc kablosunu çıkardım temizlemeden once ve on/off dugmesini kapattım simdj açılmıyor PC (kabloyu falan taktim tum kablolar yerinde taktim çıkardım hepsini monitörde sıkıntı yok. Mouse ve fareye ışık gelmiyor ama küçük masa vantilatörü çalışıyor. PC calisiyor ama monitöre goruntu gelmiyor ekran kartinin fanları çalışmıyor diğerleri çalışıyor.

1- BIOS pilini çıkartıp 10-15 dk civarı bekleyin ve tekrar takın.
2- RAM'in slotlarını değiştirin.
Büyük ihtimalle işe yarayacaktır. Yaramaz ise söyleyin, birkaç yöntem daha var.
PC'nin içini temizlemek için içini acayim derken yanlislikla düşüyormuş gibi oldu duserken tuttum. Bilgisayar orada dondu kapattim içini temizledim. Şimdi bilgisayarı açamıyorum. 1 saat geçti arkadaki guc kablosunu çıkardım temizlemeden once ve on/off dugmesini kapattım simdj açılmıyor PC (kabloyu falan taktim tum kablolar yerinde taktim çıkardım hepsini monitörde sıkıntı yok. Mouse ve fareye ışık gelmiyor ama küçük masa vantilatörü çalışıyor. PC calisiyor ama monitöre goruntu gelmiyor ekran kartinin fanları çalışmıyor diğerleri çalışıyor.

Çözüm
Ekran kartı yerinden oynamış olabilir, söküp tekrar takmanızı tavsiye ediyorum. Bir de bilgisayar açıkken bilgisayar temizlemek çok yanlış.

Ekran kartı yerinden oynamış olabilir, söküp tekrar takmanızı tavsiye ediyorum. Bir de bilgisayar açıkken bilgisayar temizlemek çok yanlış.

Açıkken temizlemedim sanırm cümleleri çok yanlis kurmuşum bilgisayarın fişini falan cektim ondan sonra temizledim.

RAM'i çıkartıp takmak sorunu çözdü cok tesekkur ederim.

Hocam düzelttin mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı