Çözüldü PC'yi PSU düğmesinden kapatmak zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pc_ DeLiSi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, monitöre görüntü gelmiyordu. Ekran kartını tak çıkar yaptık, yine aynı sonuç. PC'yi her seferinde görüntü geldi mi diye açtığımda ve görüntü gelmediğinde kasanın arkasındaki PSU düğmesinden kapatmak zorunda kaldık ve bu PSU düğmesinden kapatma olayı en az 10 kere tekrarlandı. En sonda monitörün kablosundan kaynaklandığını öğrendik. Herhangi bir parçada bir sorun oluşur mu? Şu an PC açık çalışıyor.

PSU marka: FPS Hydro 700W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son sorum olarak bir şey daha söylemek istiyorum belki biraz saçma olacak ama yaşadığım bu sorun başta ekran kartı olmak üzere diğer bileşenlerde herhangi bir performans sorunu yaratabilir mi?
Performans sorunu yaşatmaz ancak RAM'de statiklenme olursa PC'ye görüntü gelmez onun da çözümü basit RAM'leri yumuşak silgiyle silmek ve BIOS pilini çıkarmak. Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim. İyi Forumlar.
Statiklenme olur en fazla. PSU'dan kapatıp birkaç kere kasan açma düğmesine basın sonrasında da rahatça kullanabilirsiniz.

Son sorum olarak bir şey daha söylemek istiyorum belki biraz saçma olacak ama yaşadığım bu sorun başta ekran kartı olmak üzere diğer bileşenlerde herhangi bir performans sorunu yaratabilir mi?

Performans sorunu yaşatmaz ancak RAM'de statiklenme olursa PC'ye görüntü gelmez onun da çözümü basit RAM'leri yumuşak silgiyle silmek ve BIOS pilini çıkarmak. Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim. İyi Forumlar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı