"Pdm: Trojan. Win32.generic" nedir?

Emir Bozat

Hectopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Selamlar.
Yaklaşık 2.5 ay önce crack olarak indirdiğim oyundan bugün bilgisayarı açtığımda virüs bulaştığını gördüm. Bu virüsün amacı nedir? Keylogger vb.

Screenshot_3.png
Screenshot_4.png

Merhaba,

Kaspersky Trojan olarak yakalamış, yani bilgisayarınız ile baska bilgisayar arasında bağlantı kurulabilmesi için bir arka kapı oluşturan bir zararlı. Keyloger olabilir, ancak genel dağıtım amacıyla tasarlanmış bir zararlı olduğundan dolayı, browser çerezlerinizden kredi kartı bilgisi, token yakalamak ya da sizin bilgisayarınızı bot olarak kullanmak isteyen bir bilgisayar korsanının ürünüdür diye tahmin ediyorum.

Merhaba,

Kaspersky trojan olarak yakalamış, yani bilgisayarınız ile baska bilgisayar arasında bağlantı kurulabilmesi için bir arka kapı oluşturan bir zararlı. Keyloger olabilir, ancak genel dağıtım amacıyla tasarlanmış bir zararlı olduğundan dolayı, browser çerezlerinizden kredi kartı bilgisi, token yakalamak ya da sizin bilgisayarınızı bot olarak kullanmak isteyen bir bilgisayar korsanının ürünüdür diye tahmin ediyorum.

Ne yapmam gerekiyor şu anda? Mobil cihazlarıma erişim sağlanılabilir mi?

Yanlış bilgi
San Andreas'ın kullandığı bir yürütülebilir gibi, Kaspersky tanımlayamadığı için zararlı olarak işaretlemiş. Kaspersky'ın dediğini yapın, silecektir.

Yanlış bilgi
Crack dosyası olduğu için Kaspersky virüs olarak görüyordur. Herhangi bir crack dosyasını Kaspersky bu şekilde virüs olarak kabul eder.

Onun haricinde bu dosyanın Win32 Generic kodlanması demek "virüs olabilir" demek yani bir sınıflandırması yok. Generic tanımı yapıyor olması da bu yüzden. "ne olduğunu anlamadım ama bu virüs heralde" gibi bir tepki yani🤣

Bu forumda bile Generic32 diye aratırsan bulursun, Kaspersky Steam'dan çekilen oyunlara bile zaman zaman bu uyarıyı çakıyor.

Tabi böyle bırakmak olmaz, dosyayı virüs total'e yükleyip taratabilirsin veya başka virüs programlarına da taratabilirsin. Muhtemelen virüs yok ama nolur nolmaz diye tedbir almak iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman MTA'nın kullandığı bir exe dosyasıdır, dert edilecek bir şey olduğunu zannetmiyorum. Rahat etmiyorsanız MBAM ile de taratabilirsiniz.

Geri
Yukarı