PDR mi? İktisat mı?

Beyt1315

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar bu sene sınava girdim sıralamam 72K geldi. 11.sınıfta EA'ya geçmiştim ileriyi düşünerek. Her neyse ben erciyes pdr yazdım. Puanlar aşırı düştüğünden direkt tuttu tabii. PDR'yi yazmamın sebebi atanırım kendimi garantilerim sonra işime bakarım ya da atanamazsam ünvandan ötürü bir yer açarım diye düşündüm. Ben 8.sınıftan beri çeşitli ekonomik faaliyetlerde bulundum, alım satım vs. lisede hisse senedidir odur budur şartları zorladım yani yaştan dolayı hesap kilitlenmeleri olsa da. EA'ya geçmemin sebebi hukuk okumaktı yani şu an hukukta olsaydım yine mutsuz olacaktım yüksek ihtimalle ilgi alanımdan dolayı. Şu an sınava giriyoruz vs. ama çalışamıyorum kendimi ne kadar zorlasam da. Bir tek psikolojiyle alakalı alan dersleri ilgimi çekiyor zaten kim görse ilgisini çeker. Şu an iktisat düşünüyorum fakat günümüz şartlarından dolayı işsiz kalabilme korkusu var. Hacettepe İngilizce iktisat düşünüyorum. İleriye dönük düşünmeyi seven biriyim o yüzden pdr seçtim yani kendimi garantilerim ki daha yüksek potansiyelli sonra yoluma bakarım diye düşündüm ama şimdiden zorlanıyorum. Devam etsem bile dokuz eylül pdr ye geçerim erciyesi sevemedim bir türlü. Şu an kafam olağanüstü derecede karışık. Kırıkkale ikinci öğretim hukukta tutuyor. Ne yapmam gerektiğini bir türlü bulamadım C. Hep mantığımla hareket eden biriyim genellikle işi kalbime bırakmam bu sefer beni çok zorluyor ama. Ne yapmalıyım bir de sizi dinlemek isterim alanında yetkin kişilerden. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Merhaba, açıkçası yazının tamamını okumaya biraz üşendim saat sabah 7 ve ben hala uyumadım :/ konuya gelecek olursak, ben iktisat okumanı öneririm. İş olanağı çok fazla olan bi bölüm. Biraz çevre yaparsan da yürüyüp gidersin ama uyanık olman gerek

Geri
Yukarı