PDR vs İktisat

Beyt1315

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Halihazırda şu an PDR'deyim. Hacettepe İngilizce iktisatta tutuyor. Seneye merkezi yerleştirme puanı ile geçmeyi düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

Pdr ile ilgili herhangi bir fikrim yok, ikisi arasında da seçim yapman için yardımcı olamam ama bu sene hacettepe iktisata girmiş biri olarak tarihe, modern felsefeye, sosyolojiye ve matematiğe ilgin yoksa iktisat okumanı önermem.

Pdr ile ilgili herhangi bir fikrim yok, ikisi arasında da seçim yapman için yardımcı olamam ama bu sene hacettepe iktisata girmiş biri olarak tarihe, modern felsefeye, sosyolojiye ve matematiğe ilgin yoksa iktisat okumanı önermem.
İlgim matematiğe fazlasıyla var çeşitli ekonomik işlerdede bulundum analiz vs. ufak ufak biliyorum ama mezun olup işsiz kalmak istemediğimden dolayı ikisi arasında kaldık. Yoksa bana kalsa iktisata hemen geçmek isterim.
Bir de Hacettepe iktisat nasıl önerir misiniz?

Son düzenleme:
Mezun olup işsiz kalmak istemediğimden dolayı ikisi arasında kaldık. Yoksa bana kalsa iktisata hemen geçmek isterim.

İktisat okuyorum ama bu işi yapmayı düşünmüyorum o yüzden hafta içi derslerime çalışırken ekstra olarak tüm hafta Japonca çalışıp hafta sonları da web tasarım çalışıyorum, tabii 2. senenin başından itibaren staja gidip iktisadı daha iyi öğrenmeyi planlıyorum. Yani lisans okuyacaksın ama bu eğitim zamanının sadece küçük bir kısmını almalı. Ayrıca sağlık dışında tüm alanlarda işsizlik yüksek, mühendislik okusan da iktisat okusan da eğitimini sadece sana verilenlerle bırakıp üstüne koymazsan, kendini geliştirmezsen işsiz kalırsın.

Geri
Yukarı