pearOS, macOS'in yerini tutar mı?

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Yani deneyimli ya da bilgi sahibi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.

MacOS'un Linux versiyonu gibi bir şey, indirmek isteyenler için link (İlk linkteki sunucular hatalı ama daha sonrasında açılabileceği için diğer insanlara bırakıyorum.):

pearOS - Official Website (Hatalı sayfa)

1627322467352.png

Şu anlık indirilebilecek sayfa:

Bilgisayarımda NVIDIA ekran kartı Ryzen mobil işlemci olduğu için malum macOS desteklemiyor, bu pearOS onun yerini en azından görünüm olarak tutar mı?
Tabii ki tam bir Mac değil ama benim için yeter gibi :D

Buyurun bu da eski versiyonların karşılaştırma versiyonu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben böyle çakma işletim sistemlerini hiç sevemedim bir türlü.
En sevdiğim MacOS benzeri dağıtım ElementaryOS. En azından arayüzü dağa özgün kendine özgü uygulamalar ve mağazası var.

Bundan 7-8 sene önce yine PearOS adında bir dağıtım vardı ve yine Mac görünümü elde etme üzerine yoğunlaşmıştı. Bu proje onun devamı mıdır bilemiyorum? Ama sanki onun devamı gbi bir intiba uyandırmaya çalışan farklı bir kişinin girişimi gibi duruyor. Açıkcası bana güven vermedi. Distrowatch'da dağıtım durdurulmuş görünüyor, eğer geliştirici devam etseydi; bir şekilde DW'de haberi olurdu. Eski geliştirici David Tavares'miş, yeni sitede 2021 yılı ve Andrei Muntean ismi geçiyor. Websitesine eklediği logo bile çok amatörce, sona ermiş olan dağıtımın logosu basitçe oluşturulmaya çalışılmış. ISO indirme için Mega'ya yönlendiriyor, çok amatörce bir yaklaşımı var. Hatta isim benzerliğinden yararlanma amacı taşıyan tuzak olabilir. İlk izlenimlerim bunlar, yanılıyor da olabilirim.

ElementaryOS deseydin neyse derdim ama PearOS çakma. Çin yapımı gibi tema kurmuşlar. Çakma iPhone gibi duruyor.

Geri
Yukarı