Pedal Çevirerek Elektrik Üretimi

yunuskizilarslan

Femtopat
Daha fazla  
Pedal çevirerek elektrik enerjisi üretimi yapıp akü şarj etmek istiyorum. Arka tekerleğe bağlı bir jeneratör veya DC Mıknatıslı Motor bağlayıp pedal çevirdikçe enerji kazanıp regülatör bağlantısı ile gerilimi düzenleyip inverter aracılığıyla akü şarj etmek istiyorum. Gerekli ürünleri hangi değerlerde kullanmam gerekiyor ve nereden temin edebilirim? 12V 120W mu 24V 250W motor mu? Varsa proje örneklerinizi benimle paylaşır mısınız? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer denemek istiyorsanız deneyebilirsiniz ama elde edeceğiniz güç çok az olacaktır. Profesyonel sporcular bile sürekli olarak yüksek güçlere ulaşamıyor.
Halka açık bir alanda kullanmak istiyorum. Bir kişi ile sınırlı kalmayacak. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Şöyle söyleyeyim; Daha kâra geçeriz, yâni birinde 1 birim elektrik yüklerken diğerinde 3 birim elektriği akünün içerisine yükleriz.
Ekteki motoru kullanmak istiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210126_195526.jpg
    IMG_20210126_195526.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Halka açık bir alanda kullanmak istiyorum. Bir kişi ile sınırlı kalmayacak. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Ekteki motoru kullanmak istiyorum.
Güzel bir fikirmiş, beğendim. Fırçasız motor en iyi seçim olacaktır, ama yeni bir girişim denemesi için DC motor da yeterli.
Resimdeki motoru kullanmanızda sakınca yoktur. Çok az bir güç verirseniz ve de dişlilerin sayısını en aza indirirseniz hız katlanacaktır, kuvvet azalacaktır.

Ben farklı bir fikir vermek istiyorum ben bisiklet sürerken genelde yokuş inerken sürekli frene basıyorum çünkü şehir içinde hızlı gitmek tehlikeli .Frene veya herhangi bir tuşa bastığımızda bu sistem devreye girse çok daha güzel olur çünkü hem daha yavaş gitmiş olacağız hem de balata tüketmek yerine enerji üretmiş olacağız .

Güzel bir fikirmiş, beğendim. Fırçasız motor en iyi seçim olacaktır, ama yeni bir girişim denemesi için DC motor da yeterli.
Resimdeki motoru kullanmanızda sakınca yoktur. Çok az bir güç verirseniz ve de dişlilerin sayısını en aza indirirseniz hız katlanacaktır, kuvvet azalacaktır.
Teşekkür ederim. Regülatör bulamadım. İnverter ise Orbus markasinda buldum. Pedal çevirmeden önce güç vermemiz gerekiyor mu?Ne zaman motora güç vermem gerekiyor? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Ben farklı bir fikir vermek istiyorum ben bisiklet sürerken genelde yokuş inerken sürekli frene basıyorum çünkü şehir içinde hızlı gitmek tehlikeli .Frene veya herhangi bir tuşa bastığımızda bu sistem devreye girse çok daha güzel olur çünkü hem daha yavaş gitmiş olacağız hem de balata tüketmek yerine enerji üretmiş olacağız .
Fikriniz için teşekkür ederim. Benim proje konseptim sabit bisiklet ile enerji üretimi.

Teşekkür ederim. Regülatör bulamadım. İnverter ise Orbus markasinda buldum. Pedal çevirmeden önce güç vermemiz gerekiyor mu?Ne zaman motora güç vermem gerekiyor? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Fikriniz için teşekkür ederim. Benim proje konseptim sabit bisiklet ile enerji üretimi.
Güç vermeye aslında hiç gerek yok, motor sürücüsünü bağladığınız saniyeden itibaren motor dönerse elektrik açığa çıkmaya başlar. Fakat güç vermeniz gerekir, ki sonuncunda ulaştığınız elektrik miktarını daha fazla göresiniz.
İnverter olarak Orbus kullanmanızda bir sakınca olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı